The Bitcoin 2014 Konferansının Özeti

14:46
21 Mayıs 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin Foundation tarafından organize edilen The 2014 Bitcoin konferansı 15-17 Mayıs tarihleri arasında Amsterdam’da gerçekleştirildi. Bitcoinist.net yazarları tarafından, konferansın şimdiye kadar yapılmış en büyük Bitcoin organizasyonu olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, endüstrinin önemli şirketlerinden birçok yöneticinin de toplantılara konuşmacı olarak katıldığı vurgulanıyor.

Yazının devamında, konuşmacıların önemli gördüğümüz yorumlarını paylaşmaya çalışacağız.

Bitcoin Foundation yöneticisi Jon Matonis‘e göre; amaçlarının Bitcoin ve kripto teknolojisi hakkında insanları eğitmek ve olabildiğince daha çok insanı ekosisteme dahil etmek olduğunu belirtiyor.

BTC China CEO’su Charlie Lee, son 5 aydır People’s Bank of China’dan dolayı Çin’de Bitcoin işlemleriyle ilgili birçok problemle yüz yüze kaldıklarını ve şuandaki durumun çok iyi olmadığını ifade ediyor. Merkez Bankasından herhangi bir yazılı emir gönderilmemesine rağmen, büyük bankaların exchange şirketlerinin hesaplarını durdurduğunu da ekliyor.

Patrick Byrne Overstock.com CEO; Bitcoin’in tarihsel bağlamı hakkında bilgilendirici ve ders niteliğinde olan bir konuşma gerçekleştirerek, “Bitcoin’i sevdiğim kadar, kripto devrimine de yürekten inanıyorum” şeklinde açık yüreklilikle duygularını ifade ediyor.

Toplamda 120 konuşmacıyla birlikte, 50 ülkeden 1200′ün üzerinde kişinin konferansa katıldığı belirtilerek, geçtiğimiz yıl San Jose California’da gerçekleştirilen konferansın, 2015’te Asya kıtasında gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar