X


Terra Hakkındaki 6 Ay Önce Attığı Tweet’ler Dikkat Çekiyor! Takipçileri Mağdur Mu Oldu?

Real Vision medya platformunun kurucusu olan yatırımcı ve ekonomist Raoul Pal, Terra’yı (LUNA) desteklediğini reddediyor.
16:35
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Real Vision medya platformunun kurucusu olan yatırımcı ve ekonomist Raoul Pal, çökmüş blok zinciri Terra‘nın temel yerel kripto para birimi olan Terra’yı (LUNA) desteklediğini reddediyor. Twitter’da daha önce yazmış olduğu tweetleri istese de silemeyeceğini belirtiliyor ve bu da Raoul Pal’ın başını ağrıtacak gibi görünüyor.

Raoul Pal LUNA Hakkında: ‘Bunu hiç anlamadım’

Kripto para meraklısı @PeterParadoxGG, Twitter’da, Raoul Pal ve Mike Novogratz’ın tavsiyelerini takiben 13 yıldır biriktirdiği yaklaşık $500.000’ı  Terra’ya (LUNA) yatırdığını açıkladı.  Raoul Pal , bu tweete yanıt olarak, kişisel olarak hiçbir zaman Terra’ya (LUNA) sahip olmadığını, asla tavsiye etmediğini ve hatta nasıl çalıştığını asla anlamadığını iddia etti.

Twitter kullanıcıları, Raoul Pal’ın Terra (LUNA) yanlısı açıklamalarını hemen retweetlemeye başladı. Örneğin, tam altı ay önce Solana (SOL), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Terra’yı (LUNA) en sevdiği büyük projeler olarak adlandırdığı tweet, kullanıcılar tarafından yoğun olarak retweet edildi ve etiketlendi. Ayrıca 10 Mart 2022’de benzer bir açıklama yaparak LUNA’yı “iyi” bir token olarak nitelendirmişti. Takipçilerinden biri, Raoul Pal’in HedgeEye ile Kasım ayında yaptığı röportajın bir videosunu eklemiş ve burada, Solana(SOL) ve Terra’yı (LUNA) Ethereum’a (ETH) uygun alternatifler olarak göstermişti.  

Borsalar ve hizmetler Terra 2.0’ı desteklemeyecek

Raoul Pal tüm suçlamaları reddetmiş görünüyor. Tam olarak anlamadığı için DeFi’ye yatırım yapmadığını yineliyor. Daha önce de haberlerde bahsedildiği üzere, LUNA ve ilgili stabilcoin TerraUSD’nin (UST) , Anchor Protocol (ANC) üzerinden gerçekleşen aşırı büyük çekim işlemleri sonucunda çöktüğü söyleniliyor.

Terraform Labs’dan Do Kwon, yeni bir blok zinciri başlatmak da dahil olmak üzere Terra’yı (LUNA) restore etmek için bir dizi plan önerdi ve planla ilgili neler olacağını herkes yakından takip ediyor olacak, ancak bazı servisler şimdiden, yeni ağı desteklemeyeceklerini belirttiler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar