reklamı kapat

Temmuz Ayında Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para

2019 başından bu yana gösterdiği gelişmeler sebebiyle uzmanlar LTC, BNB ve XMR’ın Temmuz ayında takip edilmesi gerektiğini düşünüyor...
15:00
3 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Haziran ayı genel itibariyle kripto paralar için iyi geçti. Bitcoin liderliğindeki kripto paralar geçtiğimiz ay boyunca genellikle yeşil bir tablo çizdi. Ancak Haziran’ın sonlarında 13.800 dolar seviyesine kadar ulaşan lider kripto paranın fiyatı bu noktadan sonra düşüşe geçti ve 9.700 dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin dün akşam saatlerinden itibaren yeniden yükselişe geçti ve 11.500 dolar sınırını aştı. Genellikle bütün piyasanın gidişatını tayin eden Bitcoin’in yanında bu ay hangi kripto paralar artış gösterebilir? Uzmanlar genel itibariyle üç altcoin’in takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Litecoin (LTC)

Coinmarketcap sıralamasına göre dördüncü sırada yer alan Litecoin’in yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa değeri yaklaşık olarak 7.6 milyar dolardı.

Litecoin Ağustos ayında son blok ödülü yarılanmasını gerçekleştirecek. Bunun öncesindeyse 2019 başından bu yana kayda değer bir artış elde etti. Dolayısıyla analistlere göre Temmuz ayında takip edilmesi gereken bir varlık haline geldi.

Bu yılın başında 29 dolar seviyesinden işlem gören Litecoin şu anda yaklaşık olarak 121 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla beraber yıl içinde LTC değerini 140 dolar bandına kadar çıkarmayı başardı.

Binance Coin (BNB)

2017 yılında piyasaya girdiğinden beri Binance Coin, dikkatleri üzerine çeken bir kripto para oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in kripto parası olan BNB, yılbaşından bu yana %400 artış sergiledi. Dolayısıyla hem Binance’in sürekli yeni gelişmelere imza atması hem de fiyat performansı açısından BNB Temmuz ayında izlenmesi gereken bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında Binance platformunda listelenen IEO’lar ve geçtiğimiz haftalarda yedincisi yapılan BNB yakma işlemlerinin de fiyatı etkileyeceği düşünülüyor. Çünkü yakma işlemleri sonrasında piyasadaki BNB arzında düşüş oluyor.

Piyasa değeri bakımından yedinci sırada yer alan Binance Coin, yazının yayıma hazırlandığı sırada 32.40 dolardan işlem görüyordu.

Monero (XMR)

Monero’yu çekici kılan özelliği tamamen anonim olması. Monero, gönderen, alıcı ve miktar dahil olmak üzere her işlemin ayrıntılarının halka açık bir deftere kaydedilmesini, ancak izlenememesini sağlar. XMR’ın fiyat artışını da bu gizliliğin sağlayacağı düşünülüyor.

Ancak bunun yanında Monero’nun Bitcoin gibi kripto paralar kıyasla depolanması ve saklanması daha zor. Bununla beraber birçok şirketin Monero ağını, işlemlerin yönetilmesinde benimsemesi bekleniyor.

Eğer büyük firmalar bu konuda adım atarsa XMR Temmuz ayında kayda değer artışlar sergileyebilir.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.