Teknik Görünüm, Bitcoin Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor? Analist, Kritik Seviyelere İşaret Etti!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum'daki (ETH) güncel teknik görünümü değerlendiren kripto para analisti, yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
09:45
31 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Altcoin Sherpa” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin fikirlerini paylaştı ve güncel teknik görünümü değerlendirdi. Ayrıca analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adına kısa vadeli kritik fiyat seviyelerine de işaret etti.

Analist, Kripto Para Piyasasındaki Son Durumu Değerlendirdi

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaşan ve güncel teknik görünümü değerlendiren analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adına kısa vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, güncel teknik görünümün yakın vadede yükseliş sinyalleri verdiğini ve lider kripto para birimi Bitcoin’in 24.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte değer artışlarına hız kazandırabileceğini öne sürdü. Ancak yakın vadede yükseliş beklentisini dile getiren analist, ayı sezonunun henüz sona ermediğini ve yakın vadeli yükselişin ardından kripto para piyasasının yeniden düşüş yönlü bir ivme yakalayabileceğini de ifadelerine ekledi. Analiste göre Bitcoin, ilerleyen zaman dilimleri içerisinde yeniden 17.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. Öte yandan analist, Ethereum’un yakın ve orta vadede lider kripto para birimi Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir fiyat performansı sergileyebileceğine yönelik düşüncelerini de paylaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Haftanın son gününe düşük oranlı değer kayıpları ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.725 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) da piyasada haftalık kapanışa saatler kala yeniden düşüşe geçti ve 1.700 doların altına geriledi. Ancak BTC ve ETH’deki düşüşe karşın kripto para piyasasının toplam değeri, son 24 saatte düşük oranlı bir artış kaydetti ve 1,14 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar