X

Tecrübeli Yatırımcıdan Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Uyarısı!

Peter Brandt yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in 40.000 doalr sınırında çok fazla reddedildiğini ve düşüş yaşayacağını belirtti.
11:00
30 Temmuz 2021

Bitcoin fiyatı son günlerde 40.000 dolarlık önemli direnci kırmak için mücadele ediyor. Bu noktada bazı analistler yeni bir artış öncesinde düşüş yaşanacağını dile getirirken bazıları da fiyatın 40.000 doları kırarak 43.000 dolar direncine yükseleceğini ifade ediyor. Tecrübeli bir yatırımcı olan Peter Brandt’ın ise ilk grupta yer aldığı görünüyor.

Bitcoin’de Düşüş Mü Geliyor?

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brandt, lider kripto para biriminin 40.000 dolar seviyesinde sürekli reddedilme ile karşılaştığını ve bu sebeple de bir düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor. Bu noktada Brandt’ın yatırımcıları uyardığını hatırlatmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mayıs ayının ortasında 40.000 doların üzerine çıkmaya başaramadıktan sonra lider kripto para bir haftadan biraz fazla bir süre içinde yüzde 30’dan fazla oranda bir düzeltme yaşadı ve 22 Haziran’da 28.675 dolara kadar düştü. Yapılan açıklamalara göre şu anda BTC “tamam mı devam mı” olarak kabul edilen seviyenin hemen altında işlem görüyor.

Buna ek olarak NorthmanTrader kurucusu Sven Henrich de kısa süre önce aralıklı yaz rallilerinin son yıllarda olduğu gibi bir bocalama eğiliminde olduğu konusunda uyardı.

Altcoin Performansları

Son günlerde altcoin’lerin Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başladığı görülüyor.

Devam eden Bitcoin rallisi ise görünüşte aşırı ısındı ve Bitcoin Aralık ayının sonundan bu yana en uzun ardışık yeşil mum dizisini kaydetti.

Lider kripto etkileyici bir geri dönüşün ardından biraz soluklanıyor gibi görünse de, birden fazla altcoin’in ralli moduna geri döndüğü düşünülüyor. Ethereum ve XRP, son 24 saat içinde yüzde beşten fazla artış kaydetti ve bu da onları piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında en iyi performans gösterenler haline getirdi.

Buna ek olarak Solana (SOL), son yüzde 16 artışıyla en iyi 50 kripto para biriminin geri kalanını geçmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar