reklamı kapat

Tecrübeli Bankacıdan Ethereum ve DeFi Yorumu!

Ethereum ve DeFi ekosistemi son hız büyümeye devam edebilir.
18:44
10 Ağustos 2020

Daha önce Citibank bünyesinde çalışmış olan ünlü yatırımcı ve eski bankacı John Todaro, şu an için TradeBlock isimli kripto para araştırma firmasında yöneticilik yapıyor. Todaro daha önce merkezsiz finans (DeFi) sektörü hakkında yaptığı açıklamaları ile takdir toplamış ve bu konuda ne kadar iyi olduğunu kanıtlamıştı.

Merkeziyetsiz finans sektörünün yılın ilk yarısından itibaren büyüyüp rekor kıracağını belirten Todaro, bunda haklı çıkmıştı. DeFi ürünleri gerçekten de kısa sürede 1 milyar dolarlık bir piyasadan 8 milyar dolarlık bir piyasaya evrildi ve büyüme hala son hız devam ediyor.

DeFi Ekosistemi Büyümeye Devam Edecek

Todaro, yeni yaptığı açıklamasında ise hem Ethereum hem de merkezsiz finans sektörü hakkındaki yorumunu açıkladı. DeFi alanının devamlı olarak büyümeye devam ettiğini belirten Todaro, şu an için her şeyin Ethereum lehine ilerlediğini vurguladı.

Compound’ın DeFi protokolü sayesinde her şeyin başladığını belirten araştırmacı, Ethereum’un yükselişinin de bundan kaynaklandığını vurguladı. 2020 yılının ikinci yarısında ve 2021 yılının başlarında da DeFi alanının böyle büyümeye devam edeceğini vurgulayan Todaro, yeni projelerin yeni heyecanlar yaratacağını belirtti.

Araştırmacı buna ek olarak yaklaşan Ethereum 2.0 hard fork’unun ve güncellemesinin de DeFi sektörünü canlandırabileceğini düşünüyor. ETH 2.0 ile beraber ağdaki ölçeklenebilirlik sorunu çözülecek ve DeFi uygulamalarının işlem ücretleri de ETH ağından dolayı düşecek.

Bu durum DeFi sektörüne olan ilgiyi daha da arttırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.