Tecrübeli Analist “Deja-Vu” Diyerek Paylaştı: O Altcoin Büyük Çökecek!

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader'ı SmartContracter, "deja-vu" diyerek popüler altcoin'e dikkat çekti. Analistin öngörüsüne göre popüler altcoin büyük bir çöküşün eşiğinde.
15:20
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Paylaştığı analizleri ile yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı SmartContracter, “deja-vu” diyerek popüler altcoin’e dikkat çekti. Analistin öngörüsüne göre popüler altcoin büyük bir çöküşün eşiğinde.

TRX İçin Büyük Çöküş Senaryosu

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı SmartContracter, popüler altcoin’lerden Tron‘un (TRX) büyük bir çöküşün eşiğinde olduğunu iddia etti. TRX’de büyük bir çöküşe işaret eden bir fiyat grafiği paylaşan analist, “Kahretsin, TRX şu anda ciddi bir deja-vu’yu geri getiriyor. Fiyatın bu dip seviyelerin üzerinde tutacağını mı düşünüyoruz?” diyerek yatırımcıları mevcut seviyelerden TRX almamaları konusunda uyardı.

SmartContracter’ın TRX grafiğine bakıldığında altcoin’in güncel fiyatlarla yüzde 50’nin üzerinde düşmesini beklediği görülüyor. Popüler analistin bu öngörüsü ise Bitcoin’in (BTC) 2018’in Kasım ayında yaptığı fiyat hareketine dayanıyor. O dönemde 7 bin doların üzerinde işlem gören en büyük kripto para, oluşturduğu üçgen modelinin üst direnç çizgisini kıramayarak yönünü aşağı çevirmiş ve modelin alt destek çizgisini kırarak sert şekilde düşmüştü. Hızla düşerek yüzde 46’ın üzerinde değer kaybeden Bitcoin fiyatı 2 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Düşüşün Ardından Gelebilecek Yükseliş

SmartContracter’ın işaret ettiği Bitcoin grafiği yalnızca çöküşü değil, aynı zamanda yükselişi de yansıtıyor. Çünkü Bitcoin’in fiyat grafiğindeki üçgen modelinin alt destek çizgisini kırdıktan sonra düşmesinin ardından dip yaparak yükseldiği ve 8 bin 200 dolara kadar çıktığı görülüyor. Bu da analistin öngördüğü gibi TRX’in çökmesinin ardından toparlanarak yeniden yükselebileceği anlamına geliyor.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre TRX, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 7,5’in üzerinde düşüşle 0,05056 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoin analistin beklediği çöküş senaryosunun gerçekleşmesi halinde 0,0270 dolara kadar düşebilir. Bu altcoin’in fiyatının en az yüzde 50 oranında düşeceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar