Tahminlerinde Yanılmayan Platformdan Dogecoin Raporu: Ağustos!

 Kripto para piyasasındaki volatilite devam ederken, Dogecoin (DOGE) de son zamanlarda bekleneni veremedi.  
13:00
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Kripto para piyasasındaki volatilite devam ederken, Dogecoin (DOGE) de son zamanlarda bekleneni veremedi.

Dogecoin, Ağustos’ta İvme Kazanacak

Küresel ekonomideki belirsizlik ve Bitcoin’in (BTC) zayıf performansı göz önüne alındığında, DOGE fiyatının hangi yöne gideceği de merak ediliyor. Trader’lar, DOGE’nin 31 Ağustos’a kadar 0.1 dolar seviyesine yükselip yükselemeyeceğini endişe içerisinde bekliyor. Yaptığı doğru tahminler ile gündemde kalmayı başaran CoinMarketCap topluluğu, DOGE fiyatının Ağutos’ta ivme kazanacağını ve ay sonunda 0,09 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. 0,1 dolardaki kritik psikolojik seviye, büyük önem arz ediyor. DOGE, an itibariyle 0.07 dolardan işlem görüyor. Bu, Ağustos ayı sonuna kadar DOGE fiyatının %46 artacağı anlamına geliyor.  Ankette, an itibariyle 1.006 kişi oy kullandı.

CoinMarketCap topluluğu, DOGE fiyatının Eylül ayı sonuna kadar psikolojik olarak önemli olan 0,01 dolar eviyesinin üzerinde olacağını ve 0,1073 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu, mevcut fiyata göre %63,20’lik bir artış anlamına geliyor. 33 kripto ve Web3 fintech  uzmanından oluşan Finder topluluğu da DOGE için uzun vadeli bir fiyat tahmini yaptı. Uzmanlara göre, DOGE yıl sonunda 0.08 dolardan işlem görecek. Ocak ayında, kripto para piyasasındaki büyük çöküşten önce, Finder raporu, DOGE fiyatının 2030’un sonunda  1 dolara yaklaşarak 0,92 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Tahminlerini güncelleyen uzmanlar 2030’un sonunda DOGE’nin 0,54 dolara ulaşacağını öngörüyor.

DOGE Yatırımcı Sayısı, Artıyor

 DOGE’ye son iki haftadır yoğun ilgi var. Doge yatırımcıların sayısı, 16 Temmuz’da 4.344 milyon iken, bu rakam 28 Temmuz’da 4.387 milyona ulaştı. Bu, 43.000 yeni yatırımcının DOGE kervanına katıldığını gösteriyor. Dogecoin, geçen hafta %3.48 değer kaybetti. DOGE, son 24 saatte %5.40 artışla 0.07 dolardan işlem görüyor. Meme coin, hala piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminde yer alıyor.

DOGE’nin piyasa değeri, 5 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesinde ulaştığı 85 milyar dolarlık piyasa değerinden çok uzakta ve an itibariyle 8,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. DOGE’nin sınırsız arzı, eleştirmenlerin odak noktası oldu. Ancak bu eleştiriler, meme coin’in Tesla CEO’su Elon Musk, Robinhood CEO’su Vladimir Tenev ve Dallas Mavericks CEO’su Mark Cuban da dahil olmak üzere önemli yöneticiler tarafından desteklenmesini engellemedi. Hem Musk hem de Cuban, ödeme yöntemi olarak DOGE‘yi sistemlerine ekledi

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar