reklamı kapat

Tahminleri İle Ses Getiren Analistten Korkutan Ethereum (ETH) Tahmini

Ethereum fiyatı nereye kadar düşecek?
10:22
8 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) geçtiğimiz haftalarda oldukça zorlu anlardan geçti ve hala da geçmeye devam ediyor. 490 dolar seviyesinden düşmeye başlayan ETH 1 ay gibi kısa bir sürede 315 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 330 dolar seviyesinin de altından işlem gören ETH, daha önce yaptığı başarılı tahminleri ile bilinen bir analiste göre henüz düşüş trendinin çok başında yer alıyor. Cold Blooded Shiller olarak bilinen kripto para analisti, yakın vadede Ethereum için 240 dolar seviyesine gerileme olacağını belirtti.

Ethereum 240 Dolara Kadar Düşebilir

ETH’nin short pozisyon açma ortalamasının 357 dolara çekildiğini ifade eden analist, düşüş trendinin “çok derin” gözüktüğünü” vurguladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in Ethereum’un hareketinde önemli bir rol oynayacağını ifade eden analist, yine de short pozisyonların ortalamasına bakarak 240 doların mümkün olduğunu belirtti.

Aslında tanınan bir başka kripto para analisti Crpyto Michael da 250 dolar seviyesine kadar düşüş yaşanacağını belirterek Ethereum yatırımcılarını uyarmıştı. Ethereum ağında yeni rekorlar kırılsa da bunların bir türlü fiyata etki etmemesi de düşüşün yakın olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.