X

SUSHI Projesinde Yer Yerinde Oynuyor: Kurucu Kaçtı Mı?

SUSHI fiyatı neden dibi gördü?
18:03
5 Eylül 2020

Kripto para yatırımcılarının son dönemde tanıdığı ve Türkiye içerisinde de ciddi bir yatırımcı kitlesine ulaşan SushiSwap (SUSHI) kripto para projesi kesinlikle birçok yatırımcının ciddi zarar etmesine yol açtı. Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen YAM Finance’in benzeri bir modele sahip olan SUSHI, şu an en yüksek değerinin çok altında.

Binance kripto para borsası üzerinde listelenen ve listelendiği gün 15 dolara kadar çıkan SUSHI, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 2 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. DeFi protokolleri arasında adını en çok duyuran projelerden birisi olan SUSHI bugün ise çok daha farklı bir duyuru ile sarsıldı.

Chef Nomi, Sushi’lerini Sattı

SushiSwap projesinin arkasındaki isim olan Chef Nomi, Twitter üzerinden bugün yaptığı bir duyuruda bütün SUSHI’lerini sattığını açıkladı. Yine de projeyi desteklemeye devam edeceğini söyleyen kurucu, satışın fiyat üzerinde ancak %5 etki ettiğini ve bunun çok düşük olduğunu vurguladı.

Toplamda 13 milyondan fazla SUSHI satan kurucunun bu hareketi tahmin edileceği gibi çok fazla tepki çekti ve fiyat düşmeye devam ediyor. Bitcoin ve altcoin‘lerin düşüşünün de SUSHI fiyatına genel olarak etki ettiği görülüyor. Bu düşüşün 0 dolara kadar gidip gitmeyeceği ise büyük bir merak konusu.

Belki de SUSHI gibi projelerin dibe ilerlemesi DeFi balonunun patlamış olabileceğine işaret ediyordur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar