X


Süreç Tamamlandı! Sosyal Medya Devi NFT Sektörüne Adım Atıyor

Popüler sosyal medya platformu Facebook önemli bir duyuru yaptı.
19:15
25 Ağustos 2021

Sosyal medya devi Facebook, tescilli kripto para cüzdanı Novi‘nin geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurdu. Ayrıca dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında üst sıralarda yer alan Facebook, NFT (Değiştirilemez Token) sektörüne de adım atıyor.

Facebook’un NFT Hamlesi

Facebook Financial’in başkanı ve Facebook tarafından başlatılan kripto para birimi Diem‘in ortak yaratıcısı David Marcus, Çarşamba günü yaptığı açıklama ile birlikte, firmanın NFT endüstrisine dahil olmanın olası yollarına “kesin bir şekilde aradığını” söyledi. Bu açıklamalar göz önüne alındığında Facebook kısa bir süre sonra NFT’leri (değiştirilemez tokenler) desteklemeye başlayabilir.

David Marcus, Bloomberg Television’a verdiği bir röportajda, Facebook’un NFT özelliklerini tanıtmak için birden fazla seçeneği değerlendirdiğini, çünkü kendisini “bunu yapmak için gerçekten iyi bir konumda” bulduğunu belirtti. Marcus ayrıca açıklamalarının devamında, “Novi gibi iyi bir kripto cüzdanınız olduğunda, tüketicilerin NFT’leri desteklemesine nasıl yardımcı olacağınızı da düşünmelisiniz.” diye ekledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Facebook’un Kripto Para Cüzdanı “Novi” Hazır Durumda

Facebook Financal’in başkanı, kripto para cüzdanı Novi’nin birkaç yıllık geliştirmeden sonra artık “lansmana hazır” olduğunu duyurdu. Ancak Facebook, kendi kripto para birimi Diem ile ilerlemek için firma düzenleyicilerden onay alana kadar lansmanı bekletmeye karar verdi.

Facebook, iki yıl önce başlangıçta Libra adı altında kendi kripto para birimi üzerinde çalışmaya başladı. Ancak daha sonra Facebook’un yerel kripto para birimi Libra isim değişikliğine gitti ve son durumda kripto para biriminin ismi Diem olarak güncellendi. Öte yandan Marcus, “son çare olarak” kripto para cüzdanı Novi’yi Diem olmadan piyasa sürmeyi düşünebileceklerini de belirtti.

Facebook, 2019’un Haziran ayında yerel kripto para birimi Diem için bir White Paper yayınladı ve başlangıçta kripto para birimini ABD doları, Euro, Japon Yeni, İngiliz Sterlini ve Singapur Doları dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimlerine sabitlemeyi planladı. Küresel düzenleyici baskı nedeniyle, Libra Derneği o zamandan beri stabilcoini piyasaya sürmek için mücadele ediyor. Sonunda Diem Association olarak yeniden markalaştı ve dijital para birimini yalnızca ABD dolarına sabitlenecek ve ABD hükümeti tarafından düzenlenecek şekilde yeniden tasarladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar