X


Stellar’dan Samsung İle Büyük Ortaklık!

Samsung, Stellar Lumens ile ortaklık imzaladı.
13:21
16 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük 14. kripto para birimi Stellar Lumens (XLM), dün yaşanan curcunanın öncesinde teknoloji devi Samsung ile büyük bir ortaklığa imza attı. Yaşanan Twitter saldırıları sonrasında Stellar’ın bu haberi gölgede kalsa da yapılan ortaklık oldukça önemli gözüküyor.

Stellar Lumens ve Samsung Ortaklığı Gölgede Kaldı

Güney Kore merkezli elektronik devi Samsung, akıllı cihazlarında bulunan Blockchain Keystore uygulamasına bundan sonra Stellar Lumens desteği de ekleyeceğini açıkladı. Bu da kullanıcılara direkt olarak kripto para cüzdanlarının özel anahtarlarını Samsung telefonlarında saklama imkanı veriyor.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S20 de dahil yeni çıkan birçok telefonu direkt olarak donanım cüzdanı olarak kullanılabilecek ve Stellar yatırımcıları da bundan faydalanacak. Samsung bu adımı ilk olarak 2019 yılının Şubat ayında atmış ve o tarihlerde Enjin Coin ile yapılacak ortaklık duyurusu ENJ’ye %300 gibi inanılmaz bir yükseliş getirmişti.

İlk cihaz olan Galaxy S10’da sadece Bitcoin, Ethereum ve birkaç ERC-20 tabanlı token desteği varken şimdi birçok yeni kripto para birimi desteği daha eklendi. Tron CEO’su Justin Sun 2019 yılının Ekim ayında büyük bir ortaklık imzaladıklarını belirterek bütün gözleri üzerine çekse de bunun sadece Samsung ortaklığı olduğu ortaya çıkmıştı. TRX fiyatı Sun’ın yaptığı pazarlama ile %50 artsa da daha sonra bunun Samsung olduğunun öğrenilmesi fiyatı eski noktasına geri çekti.

Bu gelişmenin Stellar‘a ise herhangi bir yükseliş getirmediği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar