X


Stellar (XLM) Fiyatındaki Yükseliş Sürecek mi?

XLM/USD teknik analizi ve XLM yorumları.
23:34
6 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi Stellar (XLM) bugün inanılmaz bir yükseliş yakalayarak 9. sıraya kadar yükseldi. Stellar fiyatının toplam piyasa değerini neredeyse 8 milyar dolara kadar arttırdığı görüldü ve bu durum birçok kripto para. yatırımcısında FOMO oluşturdu.

XLM Fiyatı Rekor Kırdı

XLM fiyatının bugün yükselme sebebi aslında daha önceki günlerde ortaya çıkan bir haber olarak biliniyor. Ukrayna Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada ülkenin merkez bankası dijital para biriminin Stellar Lumens ağında oluşturulacağı ve kullanıma sunulacağı belirtildi. Bu açıklama XLM’ye tam da XRP’nin düştüğü anlarda %70 yükseliş getirirken fiyat yükselişinin ertesi gün de devam ettiği görüldü.

XLM, ABD doları karşısında bugün içerisinde %170’e kadar yükseliş elde etti ve kısa süre içerisinde 0,40 dolar seviyesini gördü. XLM fiyatının bugün hareketlenmesini sağlayan bir diğer gelişme ise ABD’nin bankacılık regülatörü OCC’nin stablecoinler konusunda aldığı karar oldu. ABD’nin en büyük bankacılık kurumları düzenleyicisi, bundan sonra ABD bankalarının stablecoin kullanabileceğini ve blockchain ağları üzerinden işlem yapabileceğini belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Darbe Yerken XLM Sıyrıldı

XRP’nin yediği Ripple ve dava darbesi sonrasında ABD bankaları tarafından kullanılmayacağı açık. Özellikle ödeme ve transfer odaklı teknolojiyle ön plana çıkan Ripple, açılan dava sonrasında artık büyük bir risk taşıyor. Ripple ağının rakibi olan Stellar Lumens ağı ve XLM kripto para birimi ise bu durumda sahnenin en olası kazananı gibi gözüküyor.

XLM fiyatının yaşadığı sansasyonel artışın tam olarak bu haberin devamında hız kazanması ise durumu özetlemekte. Peki XLM fiyatının artışı nereye kadar sürebilir ve artış artık yerini tamamen düşüşe mi bırakacak?

XLM/USD Teknik Analizi

XLM/USD teknik analizine göre 0,27 dolar önemli bir destek olarak görülüyor. Bunun altında ise daha önce birçok defa psikolojik destek rolü üstlenmiş olan 0,25 dolar yer almakta. XLM fiyatının 0,25 dolar üzerinde kalması, fiyat yükselişinin hafif bir konsolidasyon sonrasında devam etmesini sağlayabilir.

XLM/USD paritesinin yeniden 0,32 dolar üzerine çıkması ise rallinin kaldığı yerden devam edeceği anlamına gelebilir. XLM, bir anda top 10 içerisine girerek ilgiyi üzerine çekti ve bu ilginin kolay kolay sönmeyeceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar