X

Sosyal Medyada Herkes Bu Altcoinleri Konuşuyor: Yükseliş Yakın mı?

Aralık ayına damga vuran altcoinler açıklandı.
13:53
3 Ocak 2021

Kripto para piyasası son haftalarda tamamen lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerine odaklandı. Bu fiyat hareketleri esnasında top 20 içerisindeki birçok altcoin gölgede kalırken, bunun dışındaki bazı kripto paraların inanılmaz yükselişler elde ettiği görüldü. Özellikle sosyal medya verilerine bakıldığında herkesin arattığı bazı altcoinlerin yakın vadede yükseliş elde etmesi kaçınılmaz olabilir.

En Çok Aranan Altcoinler

CoinGecko üzerinde en çok aratılan kripto para birimlerine bakıldığında, insanların son günlerde nelere ilgi duyduğu net bir şekilde görülebilmekte. 1. sırada Aralık ayına damga vuran 1inch kripto para borsası ile tokeninin yer aldığı görülüyor. 1inch yaptığı airdrop ile Uniswap’ın tacını elinden almaya yaklaştı ve Aralık ayında en çok aratılan kripto para birimi oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

The Graph Rekor Kırdı

İkinci sırada ise yine Aralık ayında inanılmaz bir yükseliş elde eden The Graph yer alıyor. The Graph projesi kısa sürede 60 kata yakın yükseliş elde etmesi ile gündeme girdi ve birçok kripto para yatırımcısı bunun gidişatını hala merak ediyor.

Üçüncü sırada, ilk ikinin aksine oldukça olumsuz bir olayla anılan Cover Protocol yer alıyor. Beyaz şapkalı bir hacker tarafından hacklenen, sınırsız sayıda COVER üretilen projenin bittiği düşünülmüştü. Daha sonra işler tersine dönse de Cover Protocol birçok yatırımcının mağdur olmasına yol açtı.

Dördüncü sıradaki DefHold kripto para birimi de son dönemde elde ettiği ciddi yükseliş ile gündeme oturdu. Ancak bu kripto para projesinin klasik bir pump sonrası çok sert düştüğü görüldü. Bu da DEFO’nun uzun soluklu aranmayacağını ve yakında bu sıralamadan düşebileceğini gösteriyor.

Polkstarter Rekora Yeni Başladı!

Beşinci sıradaki Polkastarter (POLS) ise aranma rekorları kırmaya yeni başlamış olabilir. Polkadot ağı tabanlı proje, piyasaya yeni giren kripto para birimlerinin ilk satışlarını yapabilmelerini sağlıyor. Yaptığı her satış ile neredeyse 20 kata yakın yükseliş şansı sunan POLS, bu ay iki önemli token satışı daha gerçekleştirecek.

POLS tabanlı IDO’lar, farklı yatırımcıların da yeni çıkan projelerden faydalanabilmesini sağlıyor. Buna ek olarak belirli miktarda POLS yatırımı olanlar söz konusu token satışlarına öncelikli olarak katılabilmekte. POLS fiyatı da buna bağlı olarak kısa sürede %100’ün üzerinde artış elde etti ve bu artış sürecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar