reklamı kapat

Son Günlerin Sessiz Kripto Para Birimi Yeniden Hareketlendi!

Son dönemde sessizliğini koruyan popüler kripto para birimi yeniden harekete geçti.
16:45
12 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in neredeyse 70 gündür yerinde sayması, önde gelen altcoin’lerin birçoğunun bireysel yükselişler elde etmesi için yol açtı. Bitcoin 9.000 dolar bandında seyrederken Chainlink, Dogecoin ve Cardano gibi birçok kripto para biriminin önemli yükselişlere imza attığı görüldü. Bu esnada dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB) ise sessizliğini korudu.

Binance kripto para borsasının uzun süredir kayda değer bir gelişmeye imza atmamış olması, BNB fiyatının sabitlenme sebeplerinden birisi olarak biliniyor. Buna rağmen 12 Temmuz tarihi itibariyle Binance Coin bir anda %7 ve üzeri yükseliş elde ederek sessizliğini bozduğunu gösterdi. Peki Binance Coin’in bu yükselişinin sebebi veya sebepleri belli mi?

Binance Coin’in Yükseliş Sebebi Belli Mi?

Aslında bu yükselişin Binance kripto para borsasının üçüncü yıl kutlamalarından birkaç gün önce gelmesi önemli bir etkinliğe dikkat çekti. Binance bunu kutlamak için canlı bir konferans düzenleyecek ve bu konferansta önemli bir müjde paylaşabilir. Buna ek olarak Binance ekibi yakında BNB coin yakma işlemi yapılabileceğini de vurgulayarak fiyatı hareketlendirmiş olabilir.

Son olarak Binance’in kripto para tabanlı banka kartı Binance Card’ın da beta test aşamasına girmesi, Binance Coin için önemli bir gelişme gibi gözüküyor. Binance Card’ın test aşamasından sonra asıl kullanım noktasına gelmesi an meselesi ve bu durum fiyat açısından bir hayli olumlu.

BNB bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de %5 yükselişe sahip ve bu yükseliş ilerleyen saatlerde daha da artabilir. Binance’in İngiltere‘ye açılma planları da BNB için ek kullanım alanları yaratabilir ve fiyat önümüzdeki aylarda bu seyrini devam ettirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.