reklamı kapat

Son Günlerde Rekor Kıran Altcoin Hakkında Sert İddia!

Band Protocol'ün yöneticisi ile ilgili sert iddia!
15:51
7 Eylül 2020

Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan sert düşüşe rağmen ilginin hala DeFi sektörüne yönelik olduğu görülüyor. DeFi yani merkezsiz finans uygulamaları kesinlikle 2020 yılına ilk başta iyi, şu sıralar ise kötü bir şekilde damga vurdu. 2020 yılının Temmuz ayı itibariyle birçok DeFi protokolü rekor kırarken Eylül ayı itibariyle bunların birçoğunun dibi gördüğüne tanıklık edildi.

2020 yılında rekor artış elde eden ve DeFi protokolleri ile olan bağlantısı ile de bilinen Band Protocol ise şimdi çok ilginç bir iddia ile çalkalanıyor. Band Protocol’ün kripto parası BAND’ın fiyatı Mart ayında 0,29 dolar seviyelerinde iken Ağustos ayında 13 dolara kadar çıktı ve geçilmesi zor bir rekora imza attı.

Band ve Sushi Bağlantısı

BAND bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 8,61 dolarlık bir birim fiyata sahip. Son 24 saat içerisinde %4’lük bir düşüş yaşayan BAND, önemli bir iddia ile çok daha fazla düşüş yaşayabilir. Son günlerin en popüler projelerinden olan SushiSwap hakkında her geçen gün yeni bir bilgi elde ediliyor ve bu seferki bilgi projeyi BAND’a bağlıyor.

Hem Band Protocol’ün hem de SushiSwap’ın internet sitelerinin aynı IP üzerinden ve aynı sunucu ile kurulduğu ortaya çıktı. Bu da okları direkt olarak Band Protocol’ün üzerine çevirdi. Birçok yatırımcının mağdur olduğu Sushi projesinin kimliği gizli kurucusu Chef Nomi’nin kim olduğu da böylece ortaya çıkartılmış oldu.

Birçok kişi daha önce de Sushi hakkında açıklamalarda bulunup projenin kodlarını gönüllü bir şekilde test edip onaylayan Band Protocol CTO’sunu hedef göstermeye başladı. CTO Sorawit Suriyakarn’ın aslında anonim kurucu olduğu birçok kanıtla ortaya kondu ve bu durum BAND kripto para birimi için sert bir düşüşü beraberinde getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.