reklamı kapat

Son Günlerde Rekor Kıran 2 Altcoin’in Ortak Özelliği Tespit Edildi

Top 10 içerisinde Bitcoin'den "en bağımsız" iki kripto para hangisi?
21:21
10 Ağustos 2020

Kripto para piyasası özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in yerinde saydığı anlarda ciddi yükselişler yaşıyor. Bitcoin’in dışındaki altcoin’ler, BTC’nin durgunluğundan faydalanarak rekor kırmakta ve Cardano ile Chainlink de son günlerde bunu başaran iki altcoin olarak biliniyor.

Cardano özellikle Shelley hard fork’undan önce ve bunun hemen sonrasında rekor bir yükseliş yakalamıştı. Cardano’nun yanı sıra Chainlink de 2020 yılında değerini neredeyse 13’e katladı ve rekor üzerine rekor kırarak 2020 yılına damgasını vurdu.

ADA ve LINK, Bitcoin’den Bağımsız!

Kripto para araştırma firması Skew ise bu iki kripto para birimi arasında ortak bir nokta bulunduğunu açıkladı. Skew tarafından yayınlanan tweet’te ADA ve LINK’in lider kripto para birimi Bitcoin ile çok fazla korelasyona sahip olmadığı vurgulandı. Top 10 içerisinde Bitcoin ile arasında en düşük bağa sahip olan iki kripto paranın ADA ve LINK olduğunu açıklayan analistler, kırılan rekorlarda da bunun payının olabileceğini ifade etti.

Gerçekten de LINK ve ADA fiyatının yükseliş anlarında Bitcoin’in çoğunlukla durgunluk yaşadığı görülmüştü.

Skew tarafından yayınlanan tabloya bakıldığında Bitcoin ile en ters ilişkiye sahip olan altcoin‘in LINK olduğu görülüyor. Bundan sonra ADA, ondan sonra USDT, bunun devamında ise BNB’nin geldiğini söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.