Son Dibinden %30 Yükselen Altcoin’de Yeni Alım Fırsatı Geliyor Olabilir!

Bitcoin Cash (BCH), yıl içinde kaydedilen en düşük seviye olan 97,54 dolara gerilemesinin ardından değerini yüzde 30'dan fazla artırdı ve BCH trenini yakalamak isteyen yatırımcılar için yeniden alım fırsatı geliyor olabilir.
17:40
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin Cash (BCH), yıl içinde kaydedilen en düşük seviye olan 97,54 dolara gerilemesinin ardından değerini yüzde 30’dan fazla artırdı ve aşırı alım bölgesine doğru hareket ediyor. Bununla birlikte, alım fırsatını kaçırmak konusunda endişelenen altcoin’in meraklıları BCH trenini yakalama şansını yakalama fırsatı bulabilir.

Kısa Vadede Bitcoin Cash

BCH‘da kaydedilen son yükseliş, kontrolün bir miktar ayılardan boğalara geçmiş olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, yükseliş, BCH’nin yukarı yönlü hareketinin uzun vadede bakıldığında oldukça sınırlı olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü Bitcoin Cash’in önceki tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine gitmesi için mevcut fiyatlarla değerini en az 10 kat artırması gerekiyor. Altcoin, hala 2020’nin Ocak ayının seviyelerinin altında işlem görüyor. Bu da satış baskısının boyutunu gözler önüne seriyor. Ayrıca BCH’nin neden hala aşırı satımda olduğunu da açıklıyor. Öte yandan bu, yatırımcıların bir sonraki yükseliş için sağlıklı bir giriş noktası yakalamak için hâlâ şansları olduğu anlamına geliyor.

Yazım sırasında 125,70 dolardan işlem gören BCH, bir sonraki direnç bölgesinden oldukça uzakta. Bununla birlikte, fiyatın 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasının ardından yukarı yönlü ivmede düşüş görüldü. BCH, 20 Haziran ile 23 Haziran arasında bir satış işaretleri gösterdi ve MFI metriğine göre bu durum yaşanan çıkışlarla desteklendi.

Bununla birlikte, BCH’da yukarı yönlü hareketin devam etmesi için girişilen mücadele devam ediyor olsa da zincir üstü veriler, balinaların özellikle son ralliden sonra aşırı ısınan fiyatın bir miktar soğuması için beklemeye geçebileceğini gösteriyor. Ancak, BCH’nin henüz aşırı satılmadığını belirtmekte fayda var. Dolayısıyla yükselişin devam etme ihtimali bulunuyor.

Alım Fırsatı

Bitcoin Cash’in bazı metrikleri zaten potansiyel bir olumsuzluğa işaret ediyor. Örneğin, balinaların elindeki arz, son 30 günde önemli ölçüde azaldı. Ayrıca, MVRV oranı tırmanarak balinaların elindeki arzı gösteren metriğin tam tersini yaptı. MVRV, yazım sırasında en yüksek seviyesindeydi ve bu, düşüşü satın alan birçok yatırımcının şu anda kârda olduğu anlamına geliyor.

Balina çıkışlarına rağmen Bitcoin Cash fiyatının yükselmesi, boğaların güçlü perakende talebiyle desteklendiğini gösteriyor. Bununla birlikte, perakende taraftaki satın alım baskısı, daha büyük adreslerden desteklenmeyecek olursa uzun süre devam etmeyebilir.  Ayrıca, 24 saatlik balinaların işlem etkinliği ve aktif adresler son dört günde önemli ölçüde düşmüş durumda.

Balinaların daha yüksek satın almaları karakteristik değildir, bu nedenle daha uygun bir giriş noktasında satın almak için muhtemelen Bitcoin Cash‘de yeni bir düşüşü bekleyecekler. Bu, perakende satış hacminin tükendiği varsayımını masaya getiriyor çünkü bu segmentteki alıcıların çoğu uzun vadeli yatırımcılar olabilir ve bu nedenle taban fiyatı yükseltebilir. Ancak, her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır ve bir FUD dalgasının en son kazanımlardan bazılarını silip süpürme şansı da önemli ölçüde yüksektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar