Son Dakika: Twitter CEO’su Bitcoin (BTC) İçin Müjdeyi Verdi!

Bitcoin (BTC) 63.000 dolar sınırına dayandı! Yeni ATH gelebilir derken Jack Dorsey bombayı patlattı!
23:42
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter ve Sqaure şirketlerinin CEO’su Jack Dorsey birkaç dakika önce önemli bir duyuru yayınladı. Bu duyuruya göre küresel ölçekte büyük bir Bitcoin madencilik hizmeti verilecek. Açık kaynak konusunda son derece titiz olan Jack bu hizmeti de aynı şekilde vermek istiyor. Donanım cüzdan projesine benzer şekilde insanların fikirlerini almak istiyor.

Twitter CEO’su Bitcoin (BTC) Duyurusu

Twitter ve Square CEO’su dünya çapında bireyler ve işletmeler için açık kaynak bir Bitcoin madencilik sistemi oluşturmayı düşündüklerini açıkladı. Bunu açık kaynak modeline uygun şekilde başarmak isteyen Jack Dorsey bazı fikirlerini ve sorularını takipçileriyle paylaştı.

  1. Bitcoin (BTC) madenciliği daha fazla insan, şirket tarafından yapılmalıdır. Merkezileşmeye kaymamak için bu oldukça önemlidir. Bitcoin ne kadar merkezilikten uzaklaşırsa o kadar esnek hale gelir.
  2. Bitcoin madenciliği için daha çevreci kaynaklar kullanılmalıdır. Temiz ve verimli enerji kullanımına yönelmek, Bitcoin’in ekonomisi, etkisi ve ölçeklenebilirliği için harikadır.
  3. Neden daha fazla şirket bu işi yapmıyor?
  4. Donanım, yazılım, ürünleştirme ve dağıtımı göz önünde bulundurmak, zincirdeki tek bir teknolojiyi geliştirmeye karşı son müşteriye teslim etme sorumluluğunu gerektirir. Bunu tek bir sistem olarak görmek erişilebilirliği artırır mı?
  5. Madencilik herkes için şimdilik erişilebilir değil. Bitcoin madenciliği, bir teçhizatı bir güç kaynağına takmak kadar kolay olmalıdır. Madencilik önündeki en büyük engeller nedir?

Jack tüm bu soruları ve görüşleri için insanların yorum yapmasını istedi.

Görüşler Değerlendirmeye Alınacak

Yeni ürünün nasıl şekilleneceğini yine topluluk belirleyecek. Jack, Bitcoin madenciliği hakkında 5 önemli soru ve görüş paylaştı. Bu konuyla alakalı insanların tartışmasını istedi ve ekibinden bir kişiyi bu kaostan izlenimlerini not alması için görevlendirdi. İnsanlar soruların cevabını arayacak ve görüşlerini paylaşacak. Sonrasında bu görüşler ışığında en mükemmel ürünün geliştirilmesi için çaba harcanacak.

Jack Dorsey kripto paraların ve özellikle Bitcoin’in felsefesine aşık olduğunu her seferinde söylüyor. Hatta Twitter’ın kendisine ihtiyacı olmasaydı, Bitcoin geliştiricisi olabileceğini bile söyledi. Bu doğrultuda sürekli olarak ekosistemi geliştirmek için fikirler ortaya atıyor. Bitcoin ile bağış, daha güvenli donanım cüzdanı ve bugün de bireylerin de kolayca erişebileceği bir Bitcoin madencilik ürünü, bunların hepsi 1 yıl içinde oldu. Jack, en az Bitcoin kadar hızlı ilerliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar