X


Son Dakika: Thodex’in Merkezine Polis Operasyonu!

11:45
22 Nisan 2021

Türkiye’de son dönemde en çok konuşulan olaylardan birisi olan Thodex kripto para borsası ile ilgili iddialar, polisi de harekete geçirdi. Thodex kripto para borsasının kullanıcıları mağdur etmesi ve CEO’nun yurtdışına kaçtığı iddiası, polise binlerce şikayet gitmesine yol açtı.

Thodex’e Baskın

Emniyet ekiplerinin ise bugün itibarıyla Thodex’in merkezine operasyon yaptığı ortaya çıktı. Aktarılan bilgilere göre Thodex’in Kadıköy’deki ofisine operasyon yapıldı.

Cumhuriyet tarafından da aktarılan bilgiler ışığında Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in, yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Özer hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan soruşturma başlattı. Özer’in 20 Nisan Salı günü Arnavutluk Tiran’a gittiği belirlendi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Thodex’e Karşı Soruşturma Başlatıldı

Polis ekipleri ise an itibarıyla ofiste incelemelerde bulunuyor. Aktarılan bilgilere göre Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para ile yurtdışına çıktığı düşünülmekte. Çok sayıda kişinin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunması nedeniyle  Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak”suçundan re’sen soruşturma başlatıldı.

thodex

Şirket ofisi önünde polis bulunsa da şu an için nasıl bir işlemin devam ettiği bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar