X


Son Dakika: Korkutan Bitcoin ve Altcoin Transferleri! Piyasalara Akıyor!

Sadece Bitcoin değil, altcoinlerde var. Birkaç bin değil çok daha fazla Bitcoin borsalara hızla transfer ediliyor. İşte detaylar!
00:01
10 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralar bu akşam ciddi bir düşüş yaşadı ve devamı gelecek gibi görünüyor. Bitcoin kısa süre önce Binance borsasında 30.324 dolara kadar  düştü. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, NASDAQ borsasında listeli hisselerinde %20 değer kaybı yaşadı. Son yapılan transferler ve UST dedikodularının tüm detayları!

Binlerce Bitcoin Borsalara Gidiyor

Kısa süre önce 37.000 Bitcoin, Gemini borsasına transfer edildi. Yazı hazırlandığı sırada ise 19.000 BTC’nin Gemini borsasından Binance borsasına transfer edildiği haberi geldi. Korkulan senaryo ise tüm bu transferlerin farklı borsalardaki alıcılara satılması. Akşam saatlerinde LUNA Vakfı da UST için rezerv olarak tuttuğu 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’i farklı bir adrese transfer etmişti. Elbette büyük transferler bunlarla sınırlı değil. Altcoinlerde de benzer hareketleri görüyoruz.

Son birkaç saat içinde aşağıdaki işlemlere benzer yüz milyonlarca dolar değerinde transfer yapıldı. Bunların önemli bir kısmı borsalara dağılırken daha küçük bir bölümü borsalardan bilinmeyen cüzdanlara aktı.

Kripto Para Piyasaları

LUNA Vakfı, 42.000 dolar ortalama ile yaklaşık 42.530 Bitcoin almıştı. Bunların hiçbiri satılmamış olsa bile Vakfın düşen fiyat sebebiyle toplamda yaklaşık 500 milyon dolarlık zararı bulunuyor. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Terra Vakfı tüm Bitcoin’lerini satmış değil. UST’nin fiyat sabitini korumak için az bir miktarda satış yapıldığını açıklayan Terra, miktar bilgisi paylaşmadı. Ancak yapılan satışlara rağmen FTX borsasında UST yaklaşık 0,92 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde büyük düşüş başlamadan önce dolara UST paritesinden geçen yatırımcıların hali hazırda net %8 zararı bulunuyor.

Kripto para piyasalarının genelinde yukarıda gördüğünüz gibi kırmızı renk hakim, satış dalgasının daha ne kadar devam edeceği bilinmediği için yatırımcıların bir kısmı altcoin pozisyonlarını terk etti. Son 24 saatte yaklaşık 1 milyar dolarlık kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildi ve 223.000’in üzerinde yatırımcı zararı göğüslemek zorunda kaldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar