Son Dakika: Coinbase Para Çekme Sorunu! İşlemler Durduruldu!

Coinbase borsasında para çekme ve yatırma işlemlerinde sorun yaşanıyor.
15:59
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri önemli bir son dakika duyurusu paylaştı. ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase pek sık olmasa da bu hatalarla karşılaşabiliyor. Peki problemin detayları neler? Borsa nasıl bir alternatif öneriyor? Detaylar haberimizde.

Coinbase Para Çekme Sorunu

Coinbase borsası tarafından yayınlanan son duyuruya göre ABD vatandaşları için para çekme ve yatırma işlemlerinde sonu yaşanıyor. Duyuru metni ise şöyle;

“Şu anda ABD banka hesaplarıyla ilgili problem yaşıyoruz. Para çekme veya yatırma işlemleri tamamlanamıyor. Ekibimiz bu sorunun farkındadır ve mümkün olan en kısa sürede her şeyi normale döndürmek için çalışmaktadır. Dilerseniz hesabınızdan doğrudan alışveriş yapmak için bir banka kartı veya PayPal hesabı kullanabilirsiniz.”

Sorunun tespitinin ardından Coinbase mühendisleri işlemleri yeniden açmak için çalışıyor. Yazı hazırlandığı sırada problem devam ediyordu. Coinbase kullanıcılarının büyük kısmı ABD vatandaşlarından oluştuğu için bu problem oldukça büyük bir yatırımcı grubunu ilgilendiriyor. Geçmişte yaşanan sorunlar 1-4 saat arasında çözüldüğü için bu problemin de kısa zamanda ortadan kaldırılması bekleniyor.

Coinbase Kripto Para Borsası

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren altcoin listelemeleri konusunda daha agresif hale gelen borsa her ay birkaç kripto paranın listelendiğini duyuruyor. Özellikle piyasa değeri düşük altcoinler bu gelişmelerin ardından ciddi fiyat hareketleri yaşıyor. Altcoin listelemeleri hızlı kazanç hedefleyen yatırımcıların odağındaki bir konudur. Bu sebepten yatırımcılar borsaya yoğun ilgi gösteriyor.

Brian Armstrong son verdiği röportajda özellikle yeni altcoin listelemeleriyle ilgili önemli şeyler söylemişti. Buna göre Coinbase önümüzdeki dönemde daha fazla altcoini kullanıcılarıyla buluşturacak ve ana hedefi olan kripto paraların Amazon’u olma mottosuna odaklanacak. ABD borsalarında işlem gören bir şirket olduğu için Coinbase borsasında yapılan listelemeler çok daha önemli görülüyor. SEC’in menkul kıymet konusundaki titizliğine dikkat çeken Brian, mümkün olduğunca SEC ile irtibatta kalarak menkul kıymet olmayan altcoinleri listelemeye çalıştıklarını söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar