X

SON DAKİKA: BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk, Veri Sızıntısı İle İlgili Ses Kaydına Yanıt Verdi

Kerem Tibuk, gündeme getirilen sızıntı ile ilgili ses kaydına açıklık getirdi.
12:15
16 Mayıs 2021

BtcTurk kripto para borsası ile ilgili ortaya atılan veri sızıntısı iddiası gün geçtikçe yeni verilerin ortaya çıkmasını ve tartışmanın büyümesini sağlıyor. BtcTurk’ün kullanıcılarına ait verilerin sızdırıldığı iddiasından sonra borsa tarafından sızıntı olmadığı cevabı verilmişti.

BtcTurk İle İlgili İddialar Büyüyor

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Mert Susur ise BtcTurk’ün kurucu ortağı Kerem Tibuk’un halka açık olarak yayınlanan bir ses kaydını paylaşarak bunun söz konusu veri sızıntısı ile ilgili olup olmadığını sorguladı. Susur, BtcTurk kurucu ortağı Kerem Tibuk‘un Daktilo1984 yayınında yaptığı açıklamaların aslında mevcut durum ile bazı benzerliklere sahip olduğunu ima etmekte.

Tibuk’un ilgili ses kaydında hacklenmediklerini ancak içeriden bir şeyle karşılaşıp bunu kendi sermayeleri ile çözdüklerini vurguladığı dinlenebilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kerem Tibuk, Ses Kaydı Hakkında Konuştu

Kerem Tibuk ise söz konusu kayıtla ilgili kısa süre içerisinde açıklamada bulundu ve Susur’a yanıt verdi. BtcTurk kurucu ortağı konu hakkında şunları ifade etti:

“Bir iki gündür konuşulan data hırsızlığı ile ilgili değil. Bahsettiğim bir çalışanın, başka bir çalışanın da şifresini çalarak bir takım hesaplara TL eklemesi ve kriptoya çevirerek çıkarmaya çalışması olayı. Olay emniyet tarafından çözüldü suçlu kişi hala hapiste sanırım.” 

Bu açıklama ise söz konusu ifadelerin yeni ortaya çıkan veri sızıntısı iddiası ile ilgili olmadığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar