X


Son Dakika: Bitfinex Borsası Tüm İşlemleri Durdurdu! Sistem Çöktü Mü?

Bitfinex borsası yaşanan sorunlar sebebiyle geçici olarak hizmetlerini askıya aldı.
14:50
1 Temmuz 2021

Bugün 13:16 sularında borsanın resmi hesabından yapılan duyuruya göre Bitfinex borsası faaliyetlerini geçici olarak durdurdu. Borsanın yaptığı duyuruda herhangi bir hacklenme veya farklı bir olumsuzluğun yaşanmadığı, sorunun tespit edilerek ortadan kaldırıldıktan sonra takas işlemlerinin devam edileceği söylendi.

Bitfinex Borsası Çalışmıyor

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Bitfinex sistemlerini yaşanan sorunlar sebebiyle durdurmak zorunda kaldı. Ticari faaliyetlerin askıya alındığı bir saatlik zaman diliminde yeni bir açıklama yapıldı. Borsanın bildirdiğine göre, sistemde bulunan kripto varlıkları için risk teşkil eden herhangi bir problem bulunmuyor.

Devam eden bakımla ilgili son duyuru aşağıda paylaşılmıştır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitfinex Borsası Ne Zaman Açılacak

Yetkililer net bir süre bildirmemiş olsa da daha önce benzer sorunlar 3 saat gibi sürelerde çözüme kavuşturulmuştu. Yine aynı şekilde Türkiye saatiyle 17:00’a kadar sistemsel sorunların düzeltilerek yeniden faaliyet geçilmesi bekleniyor.

Bu sıcak haber borsadan gelecek duyurularak göre güncellenmeye devam edecektir.

Şirketten 14:50’da yapılan son açıklamaya göre sorunun kaynağının tespit edildiği ve kısa süre sonra problemin ortadan kaldırılacağı duyuruldu. İşlemler kademeli olarak başlatılacak ve sistem takas işlemlerine başlamadan önce dileyenler işlemlerini iptal edebilecek. Böylece oluşabilecek fiyat karmaşaları da engellenmiş olacak.

Platformun UTC 11:50’de normal hale gelmesi ve 11:55-12:00 UTC zaman diliminde dileyenlerin işlemlerini iptal edebilmesi sağlanacak. Bilmeyenler için UTC zaman diliminde güncel saati öğrenmek çok kolay, Türkiye saatinden 3 çıkarıldığından UTC zaman diliminde güncel saate ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Türkiye saatiyle 14:54 olduğunda UTC zaman diliminde saat 11:54 olmuştur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar