Son Dakika: Binance ile İlişkisini Kesecek! ABD İstediğini Aldı!

Binance için işler karışıyor. BUSD tarih olacak ve son itfa günü belli oldu. Peki yatırımcılar ne yapmalı?
14:11
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birkaç gündür ABD’li düzenleyicilerin kripto şirketleri üzerindeki baskısı dikkat çekiyordu. ABD zafere ulaşmış görünüyor. Paxos şirketi tarafından yapılan son duyuru bunu teyit ediyor. En büyük üçüncü stablecoin’in yaşadığı bu sorun bir sonun habercisiydi. Peki güncel açıklamalar ve kritik tarihe dair detaylar neler?

BUSD Kapanıyor

Önde gelen düzenlenmiş blockchain ve tokenizasyon altyapı platformu Paxos, Binance markalı BUSD için borsayla ilişkisini sonlandıracak. 21 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere Paxos, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından yönlendirildiği ve bu departmanla yakın koordinasyon içinde çalıştığı şekilde yeni BUSD tokenlerinin ihracını durduruyor. NYDFS tarafından denetlenen ve en iyi dört muhasebe firması tarafından denetlenen düzenlenmiş bir kurum olan Paxos Trust, BUSD dolar rezervlerini yönetmeye devam edecektir. Paxos Trust tarafından ihraç edilen tüm BUSD tokenleri, ABD doları cinsinden rezervlerle 1:1 oranında desteklenmekte olup, tamamen ayrıştırılmış ve iflas uzak hesaplarında tutulacaktır.

İtfalar 10 Şubat 2023 tarihine kadar desteklenecek. Bu tarihe kadar BUSD kullanımının azalması ve sonunda tamamen tedavülden kalkması bekleniyor.

BUSD Son Dakika

Yeni ve mevcut Paxos müşterileri fonlarını ABD doları olarak kullanabilecek veya BUSD tokenlerini yine Paxos Trust tarafından çıkarılan ABD doları destekli düzenlenmiş bir stablecoin olan Pax Dollar’a (USDP) dönüştürebilecek. Bu tokenin BUSD’nin yerini alması ihtimali şimdilik gündemde olsa da Binance kapsamlı bir duyuru yayınlamış değil. Paxos ekibi geleceğe dair planlarıyla alakalı son dakika duyurusunda şunları yazdı;

Paxos, müşterileri korumak için güçlü yasal sermayesini ve uzun vadeli iş hedeflerimizi desteklemek için güçlü bir kurumsal bilançosunu korumaya devam etmektedir. Bu eylem, yeni veya mevcut müşterilere hizmet vermeye devam etme kabiliyetimizi, personelimizi büyütme veya iş hedeflerimizi finanse etme konusundaki kararlılığımızı etkilememektedir. Paxos, küresel işletmelerin daha hızlı, daha güvenli, daha adil ve daha verimli finansal sistemlere geçiş yaparken güvendikleri blockchain tokenleştirme altyapısında küresel lider olmaya kararlıdır.”

Paxos, varlıkları tokenize etmek, saklamak, takas etmek ve uzlaştırmak için teknolojiyi kullanır. PayPal, Interactive Brokers, Mastercard, MercadoLibre, Nubank, Bank of America, Credit Suisse ve Societe Generale gibi kurumlar için kurumsal blockchain çözümleri oluşturur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar