Son Dakika: Binance için Şok İddia! Gizlilik Zafiyeti Mi Var?

Binance adına şok iddia! Hacim bakımından lider kripto para birimi borsası olan Binance'da güvenlik zafiyeti mi var? İşte detaylar!
22:50
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından lider kripto para borsası olan Binance’ın, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Binance US için yeni iddialar kripto para borsasında gündeme bomba gibi düştü! İşte ayrıntılar!

Binance’a Şok İddia!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance için yapılan son haberler borsada bir gizlilik zafiyeti olduğuna dair iddiaları güçlendirdi. Reuters’e göre, Binance’ın, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Binance US tarafından kullanılan Silvergate banka hesaplarına gizli bir erişimi olduğu iddia edildi. Ayrıca iddialara göre Binance Global 400 milyon doları ABD’li ortağından kripto para borsasının CEO’su CZ tarafından yönetilen firmaya taşıdığı belirtiliyor. Yaşanan gelişmeler, kripto paralar için düzenleyicilerin harekete geçtiği bir dönemde geldi. İddiaların doğrulanması halinde borsanın ve yerel token’ı olan Binance Coin (BNB) önümüzdeki günlerde nasıl bir fiyat hareketi beklediği merak konusu oldu.

Binance Coin (BNB) Fiyat Tahmini!

Binance Coin 13 Şubat tarihinde 50 günlük SMA seviyesi olan 293 dolar altına geriledi. Ancak ayılar yaşanan bu durumu avantajı geliştiremedi. Ayrıca belirtilen günün grafiklerindeki mum çubuğundaki uzun kuyruk, 280 dolar civarında güçlü satın almaları gösterebilir. 20 günlük EMA gerilemeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölge bulunuyor. Bu durumun kripto para birimine hakim olmaya çalışan ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösterebilir. Binance Coin’deki 280 dolara bir sonraki gerileme, fiyattaki düşüş eğiliminin riskini artırabilir. Yukarıda bahsedilen destek seviyesinin altına gerilemesi, BNB/USDT paritesinin düşüşünü 260 dolara doğru hızlandırabilir. Kripto para biriminin fiyatı mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde yatırımcıların ciddi satın almalarını gösterebilir. Bu durum yukarı yönlü ters baş-omuzlar (H&S) modelinin boyun çizgisine doğru bir ralli olasılığını artırabilir.

Yazı kaleme alındığında 319 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar