Son DAKİKA! Binance Birliğe Katılan İlk Kripto Borsası Oldu!

CZ artık daha fazla sorun istemiyor. Bu yüzden bugün bir ilki gerçekleştirdiler.
17:11
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance önemli bir adım daha attı. Yerel düzenleyicilerle iş birliğini artırmak için mücadele eden borsa bir süredir uyum ekibini büyütüyordu. Birkaç dakika önce ise yeni bir duyuruyla bir ilki gerçekleştirdiklerini açıkladılar. Binance artık yasalara uyum noktasında daha iyi bir konum hedefliyor.

Binance Son Dakika

Yaptırımlara uyum konusunda alanındaki profesyonel isimleri bir araya getiren dünyadaki tek kuruluş olan Sertifikalı Yaptırım Uzmanları Birliği’ne (ACSS) katılan Binance bunu birkaç dakika önce duyurdu. 2018’de kurulan ACSS, üyelerine yüksek kaliteli eğitim ve avantajlar sağlıyor. Binance borsası hali hazırda geçmişte ve bugün birçok düzenleyici ile zor günler geçirdi. Halen kara para aklama konusunda bir soruşturma geçiriyor. Bu sebepten atılan bu adım gelecekteki düzenleyici riskleri azaltmak için önemlidir. Binance tarafından yapılan duyuruda şunlar yazıyor;

“Ekibimizin becerilerini ve uzmanlığını daha da geliştirmek için ACSS bünyesindeki eğitim materyallerinden, kapsamlı veri tabanlarından yararlanacağız. Yaptırım ekibindeki tüm uyum uzmanlarının yanı sıra Binance bünyesindeki kara para aklama raporlama, uyum operasyonları ve özel soruşturma liderlerinin sertifikasyon sürecinin bir parçası olarak ACSS ile eğitim almaları gerekecek. Zorunlu eğitim oturumları, Binance’ın yaptırım ekibinin yaptırımlara uyum programlarının geliştirilmesiyle ilgili en son OFAC yönergeleriyle donatılmasında kilit rol oynayacak. ACSS ayrıca ekibin yaptırım emirlerini takip etmesini ve birden fazla yargı alanındaki ihlal risklerini anlamasını sağlamaya yardımcı olacak.”

Binance Açıklamaları

Binance borsasının yöneticileri atılan son adıma dair bazı yorumlar yaptı. Popüler borsa küresel ölçekte agresif bir genişleme stratejisi izlediği için birçok ülkenin düzenleyici kurumlarıyla karşı karşıya geldi. 2021 yılında CZ, yasalara uyum noktasında proaktif bir yaklaşım sergileyeceklerini duyurmuştu. Bunun ardından uyum ekibi birkaç kat büyütüldü. Binance borsasının Küresel Yaptırımlar Başkanı Çağrı Poyraz şunları söyledi;

Blockchain endüstrisi henüz ilk yıllarında ve hızla gelişen bir alanda en üst düzeyde uyumluluğu sürdürmek bizim önceliğimiz. ACSS ile yakın çalışarak, yaptırımlara uyum standartlarımızı saygın bir sektör birliği tarafından tanınan bir seviyeye taşıyacak ve uyum ekibimiz için beceri geliştirme fırsatları sağlayacağız. Günün sonunda, diğer sektör oyuncularıyla birlikte güvenlik ve uyum konusunda sektör standardını belirlemeye devam etmek istiyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar