X


Son 1 Haftanın Trend Kripto Para Birimleri Hangileri Oldu?

Son bir hafta içinde aranma hacimleri en çok artan kripto para birimleri Polygon (MATIC), Shiba INU (SHIB) ve Modefi (MOD) oldu.
21:00
18 Haziran 2021

Son zamanlarda kripto para birimlerinde volatil fiyat hareketleri görülüyor. Bitcoin fiyatı 12 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasında 34.600 dolar ile 41.300 dolar bandında hareket ederken bazı kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından özellikle ilgi çektiği görülüyor

Haftanın Popüler Kripto Paraları

Coingecko’dan elde edilen verilere göre son 1 hafta içinde aranma hacimlerinde en çok artışı yaşayan ve 1. sıraya yerleşen kripto para birimi Polygon (MATIC) oldu. Polygon’u, Shiba Inu (SHIB) ve Modefi (MOD) takip ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MATIC fiyatının özellikle 12 Haziran’dan 15 Haziran’a kadar sergilemiş olduğu fiyat hareketi Polygon’un popülerliğini arttırmış gibi görünüyor. Bunun yanı sıra Shiba Inu’nun Coinbase listelenmesi ve ardından yaşanan fiyat artışı da SHIB’in aranma hacimlerini etkileyen etkenler arasında görülüyor.

Coingecko’nun paylaşımına göre kullanıcıların platformda bu üç coin’den sonra aradıkları ilk on kripto para birimi şu şekilde sıralanabilir: WaultSwap Polygon, Mina Protocol, WaultSwap, TitanSwap, Qi Dao, Binance Coin ve Solana.

Altcoin Fiyatları Artacak Mı?

Her ne kadar bu kripto para birimlerinin aranma hacimlerinde artışlar olsa da fiyatların şu an için düşüşte olduğu görülüyor. Bitcoin fiyatının 37.000 dolarlık önemli seviye üzerinde kalamaması ve Ethereum’un da BTC’yi düşüş yönlü takip etmiş olması diğer altcoin fiyatlarını da negatif etkiledi.

Bu noktada analistler 36.000 dolar ile 38.000 dolar bandının Bitcoin için oldukça önemli olduğunu ifade ediyor. Eğer Bitcoin bu aralıkta konsolide olur ve düşüş yaşamazsa bu durumun altcoin fiyatlarına pozitif yansıyabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar