X


SolarisBank, Kripto Depolama Çözümü Sunmaya Hazırlanıyor

Berlin merkezli firma müşterilerinin lisansa ihtiyaç duymadan birçok işlemi gerçekleştirebileceği bir platform hazırlıyor...
09:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre Berlin merkezli fintech şirketi solarisBank, dijital varlıklar için bir saklama çözümü sunmak amacıyla kendisine bağlı bir şirket kurduğunu açıkladı.

11 Aralık tarihinde yapılan bir duyuruya göre, solarisBank’ın yeni kurulan iştiraki solaris Digital Assets GmbH adını alacak ve müşterilere solarisBank’ın bankacılık hizmetlerinin tümüne erişim sağlayan bir uygulama programlama arayüzüne (API) erişime izin verecek.

Lisans Başvurusuna Gerek Yok

Yapılan açıklamalara göre, solaris Digital Assets Alman piyasasının düzenleyici gerekliliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütecek. Aynı zamanda uyumlu dijital varlıkların platformda depolanmasına izin verilecek. Dolayısıyla müşteriler kendileri için bir lisans başvurusu yapmadan bu tür hizmetlerden faydalanmış olacak. Bunun yanında yapılan açıklamalarda solaris Digital Assets’ın kripto para depolama hizmeti için 2020 yılında bir lisans başvurusunda bulunacağı belirtiliyor.

Öte yandan Solaris Digital Assets’in genel müdürü Alexis Hamel, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Mevcut altyapı, kitlesel kabulun sağlanması için yeterince müşteri dostu bir yaklaşımı benimsemiyor.  Bu nedenle dijital varlık öncülerini, hesaplar, kartlar ya da KYC hizmetleri gibi lisanslı dijital bankacılık hizmetlerinin yanı sıra üstün bir depolama çözümü sunan tek bir platformla güçlendirmek istiyoruz.

Kripto Depolama Hizmetleri

Aralık ayının başlarında, Güney Koreli fintech firması Dunamu‘nun bir finansal hizmetler iştiraki olan DXM, kripto siber güvenlik şirketi Ledger ile işbirliği içinde kurumsal bir kripto varlık depolama servisini başlatma planlarını açıklamıştı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ayrıca Fidelity Digital Asset Services LLC (FDAS), hem kurumsal yatırımcıların hem de bireylerin Bitcoin‘i (BTC) depolayabilecekleri, satın alabilecekleri, satabilecekleri ve aktarabilecekleri bir platform hazırlamak için New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanı’ndan izin aldığını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar