X


Sinema Zinciri AMC, Bilet Alımları için Shiba Inu’yu (SHIB) Kabul Edecek

Dev sinema zinciri ödemelerde popüler şaka para birimi Shiba Inu'yu kabul edeceğini duyurdu.
11:45
16 Kasım 2021
Sinema Zinciri AMC, Bilet Alımları için Shiba Inu'yu (SHIB) Kabul Edecek
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, AMC’nin Shiba Inu ile özel kripto girişimini açıklamak için bugün Twitter’a gitti. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sinema zinciri, artık Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto para birimiyle birlikte Shiba Inu ödemelerini kabul edeceklerini doğruladı.

AMC Shiba Inu’yu Kabul Edecek

AMC Entertainment CEO’su Adam Aron, bugün yayınladığı bir tweet’te AMC’nin Shiba Inu‘yu kabul etmeye başlamak için kripto ödeme işleme hizmet sağlayıcısı BitPay ile ortak olacağını belirtti. Bu ortaklık, sinema biletleri ve imtiyazlar için çevrimiçi kripto ödemelerini kolaylaştıracak. Ayrıca AMC CEO’su, sinema devinin BitPay‘in Shiba Inu’yu kabul eden ilk müşterisi olduğunu ve ödeme hizmetinin 60 ila 120 gün içinde başlayacağını vurguladı.

Öte yandan DOGE ve SHIB rekabetinin ortasında, her iki coin’i de eklemek AMC adına akıllıca bir hareket olabilir. Zincir, günlük 200 dolara kadar olan hediye kartlarının satın alınması için Dogecoin’de ödeme kabul edeceğini zaten duyurdu ve SHIB’nin kripto ödeme listesine eklenmesiyle AMC, kendisini her iki rakip topluluğun iyi kitaplarına koydu.

İflasın eşiğinden döndükten sonra, şirket kriptoyu Eylül ayında işleyişine dahil etmeye karar verdi ve o zamandan beri geriye bakmadılar. Adam Aron, AMC’nin Bitcoin ile birlikte Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere kriptoyu kabul ettiğine dair duyuruyu tweetledi.

AMC’nin Kripto Planları

AMC tiyatro CEO‘su, şirketin günlük operasyonlarında merkezi olmayan ürünleri keşfetmeye ve dahil etmeye olan ilgisini dile getirmekten daha fazlasını yaptı. Adam Aron, şirketin sonunda kendi kripto para birimini başlatmanın yollarını saydığını bile kaydetti. Ayrıca, AMC’nin şu anda bir Değiştirilemez token (NFT) İşbirliğini bulmak için önde gelen birkaç Hollywood stüdyosu ile görüşme sürecinden geçtiğini açıkladı.

Aron, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Bugün, son birkaç aydır üçüncü taraflarla hem kripto para birimini nasıl kabul edebileceğimizi hem de AMC’nin kendi kripto para birimimizi başlatmayı düşünmesinin mümkün olup olmadığını araştırdığımızı doğrulayabilirim” dedi. “Benzer şekilde, bugün size, sinemalarımızda gösterilen büyük filmlerle ilgili ortak girişim hatıra NFT’leri konsepti hakkında birçok büyük Hollywood stüdyosu ile görüşme halinde olduğumuzu teyit edebilirim.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar