X

Metaverse Projelerinde Son Durum: Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA)!

Piyasa değeri en yüksek Metaverse projelerinin kripto para birimlerinden biri olan AXS, SAND ve MANA piyasadaki düşüş ile birlikte yüksek oranlarda değer kayıpları yaşadı.
12:47
16 Kasım 2021

Son aylarda volatilitesi yüksek fiyat hareketleri gerçekleştiren lider kripto para birimi Bitcoin‘in son 24 saat içerisinde kaydettiği düşüşler ile birlikte çoğu kripto varlık, bir miktar değer kaybetti. Geçmişte birden fazla kez piyasadaki genel düşüşe rağmen yükseliş hareketleri kaydetmeye devam eden bazı Metaverse projeleri, bu kez piyasadaki genel düşüş eğilimine bağlı olarak aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetti.

Axie Infinity (AXS)

Ethereum blok zincirinde geliştirilmiş çevrimiçi video oyun platformu olan Axie Infinity‘nin yerel kripto para birimi olan AXS, son dönemlerde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer artışları yaşadı. Ancak son 24 saat içerisinde AXS, piyasadaki düşüş eğilimine uyum sağlayarak aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.  Kaydettiği bu aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte AXS, 144 dolar fiyat seviyelerinden 134 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Axie Infinity’nin bir gündeki değer kaybı, %6’yı geçti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

The Sandbox (SAND)

Bir diğer popüler Metaverse projesi The Sandbox‘ın kripto para birimi olan SAND ise, AXS ve MANA’ya göre daha yüksek oranlı değer kayıpları yaşadı. SAND, son 24 saat içerisinde 2,8 dolar fiyat seviyelerinden kaydettiği düşüşler ile birlikte yaklaşık %10’luk bir değer kaybı yaşadı. Yaşadığı değer kayıplarının ardından SAND, 2,5 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Decentraland (MANA)

Merkeziyetsiz sanal gerçeklik oyunu Decentraland‘ın kripto para birimi olan MANA, geçmişte birden fazla kez piyasadaki genel düşüşün aksine yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam etse de lider kripto para biriminin kaydettiği değer kayıpları ile birlikte son 24 saat içerisinde ortalama %8,5’lik bir düşüş yaşadı ve 3,3 dolar fiyat seviyelerinden 2,96 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kısa sürede çok sayıda güçlü direnç seviyesini aşarak yüksek bir fiyat performansı sergileyen MANA, bu kez önemli bir psikolojik destek seviyesi olan 3 dolar bandının altında kaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar kripto para birimlerinin yüksek volatliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar