Sıcak Gelişme: FTX’den Yeni İşbirliği! Şimdi Ne Olacak?

İflasa sürüklenen kripto para borsası FTX'den yeni girişim! Yapılan ortaklığın konusu ne? Kripto para borsasını neler bekliyor?
23:54
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasalarda hakim olan ayı sezonu nedeniyle birçok kripto para şirketi son bir yıl içerisinde iflasını bildirdi. Çöküş yaşayan popüler şirketler arasında yer alan kripto para borsası FTX yeni bir işbirliği kurduğunu duyurdu!

FTX’den Yeni Ortaklık!

İflas sonrasında çeşitli geliştirmelerde bulunan şirket şimdi ise Bahamalar hükümetiyle yeni bir işbirliği içerisinde olduğunu duyurdu. Kripto para borsası FTX, Bahama ile yapılan anlaşmanın detaylarını resmi Twitter hesabı üzerinden bir tweet’le açıkladı. Yapılan açıklamalarda anlaşmanın detaylarını açıklamalarında şu şekilde belirtti:

Taraflar arasında bilgi paylaşımı, mülklerini güvence altına almak ve mülklerine iade etmek, üçüncü taraflara karşı davaları koordine etmek ve paydaş geri kazanımlarını en üst düzeye çıkarmak için stratejik alternatifler keşfetmek için birlikte çalışmaya başlayacak.

SBF Gelişmeleri!

Öte yandan kripto para borsası FTX’in çöküşünden sorumlu tutulan eski CEO Sam Bankman-Fried, Amerika Birleşik Devletlerinde çıkarıldığı mahkemede kritik gelişmeler yaşandı. Davadan sorumlu Savcı, Sam Bankman-Fried’a yönelik iddialara birçok delil sunabileceğini belirterek mahkeme Yargıcından SBF’ye yönelik bir “kısıtlama” kararı talep etti. Yargıç, SBF’nin FTX ve Alameda Research’un varlıklarına yönelik kısıtlamayı kabul ederek mahkemeyi delillerin toplanması üzere ileri bir tarihe erteledi. Alınan kararlar sonrasında iddialara göre FTX’in eski CEO’su SBF, çok öfkelenerek avukatlarına bir dizi mektuplar yazdı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, bugün içerisinde paylaştığı yeri bir duyuruda SBF’nin gerçekleştirdiği “dolandırıcılık” eyleminden ötürü mağdur olan yatırımcılara yönelik bir mağdur/tanık sistemi geliştirdiğini açıkladı. Yatırımcıların, mağdur olduğuna dair kanıtlarını mail yoluyla Adalet Bakanlığına iletilmesi durumunda yardımcı olabileceklerinin sinyalini verdiği belirtiliyor.

Piyasalarda etkisini sürdüren ayı sezonun neden olduğu likidite krizi nedeniyle iflasa sürüklenen kripto para borsası yeni gelişmeleri ile önemli bir noktaya varabilecek mi? Sam Bankman-Fried mahkemesinde alınacak karar ne?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar