X

Sıcak Gelişme: Ethereum (ETH) Ağında Tarihi Gelişme: Fonlar Geri Alınabilecek!

Ethereum işlemleri artık geri getirilebilecek.
15:34
12 Kasım 2020

Tel Aviv merkezli bir kripto para startup şirketi, Ethereum (ETH) ağında her şeyi değiştirebilecek bir gelişme ile gündeme oturdu. Kirobo tarafından yapılan açıklamada “Retrievable Transfer” isimli hizmetin ağda yanlış gönderilen ETH transferlerinin geri alınması için kullanılabileceği vurgulandı.

CEO Asaf Naim açıklamasının devamında bunun üçüncü partilere fon gönderirken oluşan “ya yanlış gönderirsem” endişesini de tamamen ortadan kaldıracak bir gelişme olduğunu vurguladı. Peki sistem ve ödemeyi geri alma tam olarak nasıl çalışacak ve kullanıcılar bunu hangi durumlarda kullanabilecek?

Ethereum İşlemlerinde Şifreli Geri Getirme Özelliği!

Aslında söz konusu firma daha önce de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için benzer bir hizmeti devreye sokmuştu. Bu sistemi kullanan yatırımcılar giden işlemlerine özel bir şifre ekleyebilecek. Alıcı eğer bu şifreyi girmezse işlem istenilen bir zamanda geri alınabilecek ve fonlar çıktığı cüzdana geri dönecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kirobo, tahmin edileceği gibi bir emanet çözümü sunmuyor yani söz konusu ETH fonları Kirobo’ya ait herhangi bir cüzdanda tutulmuyor. Naim, bunun “inanılmaz bir gelişme” olduğunu vurguladıktan sonra, artık kullanıcıların test işlemi için fon göndermesine gerek kalmadığını ve fonların rahatlıkla Ethereum ağı üzerinden transfer edilebileceğini vurguladı.

eth sıcak gelişme

Söz konusu hizmeti kullanmak isteyen yatırımcıların cüzdan uygulaması MetaMask üzerinden bunu yapabilecekleri ifade ediliyor. Buna ek olarak WalletConnect protokolü aracılığıyla diğer bütün kripto para cüzdanları için de bu yeni hizmet kullanılabilir durumda olacak. Şu an için hizmet piyasaya girer girmez ilk olarak ETH işlemleri için bunun kullanılabileceği vurgulanıyor. Ethereum ağı tabanlı ERC-20 tokenleri için ise daha sonraki tarihlerde duyuru yapılacak.

Kirobo bu uygulamanın sadece yazılım cüzdanları için değil, aynı zamanda Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanları için de kullanılabilmesini hedefliyor. CEO tarafından yapılan açıklamada yakında donanım cüzdanlarına da Ethereum işlemlerini geri alma desteğinin sunulacağı belirtildi. Ethereum kullanıcıları özellikle son dönemde bir hayli popüler olan DeFi uygulamalarına yatırım yaparken veya fon gönderirken bu korumadan faydalanabilecek. Daha önce yanlış kontrat adresine fon gönderdiği için milyonlarca dolar kaybeden birçok kullanıcı olmuştu ve bu gelişme her şeyi çözebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar