Sıcak Gelişme: Dev Borsa 2 Altcoin Listeliyor! Çift Haneli Yükseliş!

En büyük borsalardan biri yeni altcoin listeleme müjdesini verdi. Peki hangi 2 altcoin listeleniyor?
19:59
3 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase 2 yeni altcoin listeleyeceğini duyurdu. Peki listeleme ne zaman olacak? Gün, saat ve 2 altcoinle ilgili önemli detaylar neler? Kripto para listelemeleri altcoin fiyatına genellikle direkt etki eder ve ilk birkaç saat içinde ciddi yükselişler görünür. Merak edilen tüm detaylar haberimizde.

Altcoin Listeleme Haberi

Geçtiğimiz yıl aldığı kararla daha hızlı şekilde altcoinleri platformda listeleyeceğini açıklayan Coinbase sözünde duruyor. 2022 yılında ciddi miktarda kripto para listelendi ve ilerleyen süreçte devamının da gelmesi bekleniyor. Coinbase borsasının resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre League of Kingdoms Arena (LOKA) ve Stargate Finance (STG) yarın Türkiye saatiyle 19:00’da gerekli likidite koşulları sağlanırsa platformda listelenecek. Coinbase yaptığı duyuruda bu 2 altcoinin Ethereum ağı kullanılarak borsaya gönderilebileceğini yazdı.

Coinbase borsası hisse senedi piyasalarında da işlem gören bir şirket olduğu için listelemeler konusunda daha titiz davranmak zorunda. Şirketin CEO’su tarafından yapılan son açıklamaya göre listelenecek altcoinlerin menkul kıymet olup olmadığıyla alakalı düzenleyicilerle görüşme yapılıyor. SEC tarafından davaya konu olabilecek bir varlık listelenmiyor. SEC iletişimin zorluğuna değinen CEO, yasalara uyumun birinci öncelikleri olduğunu söylemişti. Bildiğiniz üzere uzun süredir Coinbase borsası XRP işlemlerini desteklemiyor. SEC davası sonrasında Ripple (XRP) borsadan delist edilmişti. Ancak tüm bunlar listelenen bütün altcoinlerin güvenli ve sorunsuz olduğu anlamı taşımaz.

Listelenen Altcoinler

Brian Armstrong (Coinbase CEO) kripto paraların Amazon’u olmak istiyor. Yani önümüzdeki yıllarda borsanın en büyük hedefi on binlerce farklı kripto parayı listelemek olacak. Elbette belirli yeterlilikler ve yasal uyum şartı aranmaya devam edecek.

Coinbase tarafından listelenecek olan ilk altcoin League of Kingdoms Arena (LOKA)’dır. Altcoinin piyasa değeri 22 milyon dolar ve yazı hazırlandığı sırada 0,87 dolardan alıcı buluyor. Binance Launchpad girişimlerinden olan LOKA, metaverse ve P2E gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. 2 ay önce 0,5 dolara kadar düşen altcoin 2 Nisan 2022’de 5,37 dolara kadar yükselmişti.

İkinci altcoin olan Stargate Finance (STG) ise haberin ardından %10’un üzerinde artış yaşadı. Piyasa değerine göre en büyük 378’inci kripto paradır. FTX, Gate ve daha birçok borsada işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar