Shiba’da Büyük Balina Hareketleri Geldi! Fiyatı Ne Olacak?

En büyük ikinci meme coin olarak kabul edilen Shiba Inu'da yaşanan balina hareketleri ve indikatörler fiyatın geleceğini gösteriyor olabilir.
22:30
14 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

13 Eylül itibariyle fiyattaki %6’lık düşüşün ardından 1,3 trilyondan fazla Shiba Inu cüzdanlara çekildi. SHIB gözlemcisi ShibaPlay’e göre, en değerli ikinci meme coin’in önemli destek seviyelerini kaybetmesinden bu yana işlemler yüz milyonlarca adet Shiba ile devam ediyordu.

Yazım saatine göre Shiba bir kurtarma planı üzerinde çalışmıyordu. Fiyat takip platformu CoinMarketCap, SHIB’in %4,13’lük bir düşüşle trendini daha da aşağı çektiğini gösterdi. Bunların aynı anda gerçekleşmesi, SHIB’in kısa vadeli dip seviyesinin neredeyse göründüğünü gösteriyor.

Strateji Tam Olarak Ne

Balinalar yalnızca büyük miktarlarda SHIB satın almakla kalmadı. ShibaPlay’e göre, 193.923.219.456 SHIB satın alan bir balina, Etherscan’e göre bunu transfer de etti. Sonraki işlemler de benzer bir model izledi. Uyarının hızlı bir şekilde art arda gelmesiyle birlikte, düşüşün satın alınabileceği fikrinin değerlendirilmesi gereken bir durum yaşanmış olabilirdi.

MACD indikatörüne göre, SHIB’in fiyat düşüşü ile işi bitmemiş olabilir. Histogramın altındaki 26 dönemlik ve 12 dönemlik üstel hareketli ortalamalar (EMA’lar) arasındaki farkla birlikte, düşüş momentumu hala devam ediyordu.

Yine de MACD’de hem alış (mavi) hem de satış (turuncu) güçleri negatifti. Bu da SHIB’in fiyatının daha da düşebileceğini gösteriyor olabilir, özellikle de satış gücü satın alma baskısı üzerinde kutup pozisyonunda olduğundan dolayı bu göz ardı edilmemeli.

Nelere Dikkat Edilmeli

Muhtemelen bu, SHIB balinalarının coin yatırımcılarıyla tekrar konuştuğu bir durummuş gibi görünüyor. Glassnode’dan gelen veriler, balinaların satın aldıkları SHIB’i borsalardan çıkardığı konusunda hemfikir görünüyordu.

Blockchain analitik platformu, 12 Eylül’de kaydedilen borsa bakiyesinin azaldığını gösterdi. Söz konusu tarihte bu sayı 168,29 trilyon iken, o tarihten basın saatine kadar geçen sürede bir trilyona yakın SHIB borsadan çıkarıldı.

Bununla birlikte, SHIB’in toplam hacmi son 24 saat içinde gerilemişti. Santiment ayrıca aktif mevduatların çok etkileyici olmadığını da ortaya koydu.Dolayısıyla, bir birikim fırsatı görenlerin yalnızca balinalar olması mümkün olabilir. Buna rağmen, başka bir dibi satın alma şansının da hala olasılığı bulunmakta.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar