Reklam

Shiba Inu Son Zirveden Yüzde 50 Düştü! İşte Düşüşün Arkasındaki 3 Neden

Shiba Inu son 1 haftada %50'den fazla düşüş yaşadı. İşte düşüşün perde arkası;
08:30
5 Kasım 2021
Shiba Inu Son Zirveden Yüzde 50 Düştü! İşte Düşüşün Arkasındaki 3 Neden
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), sert bir yükselişin ardından 29 Ekim’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000086 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %51’lik bir düşüş yaşadı.

Shiba Inu %50 Düştü

Geçtiğimiz günlerde piyasa değeri bakımından popüler şaka para birimi Dogecoin’i geride bırakan Shiba Inu (SHIB), yaşanan son düşüşle birlikte yeniden DOGE‘nin gerisin düştü.

Popüler şaka para birimi SHIB, son bir haftadır sert bir düşüş yaşıyor ve şimdiye kadar %50’den fazla değer kaybetti. Öyle ki Shiba Inu, dünyanın en büyük kripto para borsasında bazı kayıpları dengelemeden önce 0,00004312 dolarlık gün içi en düşük seviyeyi kaydetti.

Piyasa sıralamasına göre 11. en büyük kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %15.71’lik bir düşüş kaydetti ve 0.000047 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Shiba Inu Neden Düşüyor

Shiba Inu’nun yeniden bir ralli başlatıp başlatmayacağı bilinmese de, şaka para biriminde yaşanan sert düşüşün perde arkasında kripto para piyasasındaki zayıflık, Kraken’in Shiba Inu‘yu listelememesi ve yatırımcıların kar alımına devam etmesi yer alıyor;

Popüler şaka para birimi Shiba Inu, elbette şu anda baskıyla karşı karşıya olan tek kripto para birimi değil. Öyle ki içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla  ilk 10 içerisinde artış yaşayan kripto para birimleri Binance Coin ve Solana oldu.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), boğaların 60.000 dolarlık önemli seviyede tutunmak için mücadele etmesiyle günlük en düşük seviyelerine yakın işlem görüyor.

Orijinal şaka para birimi olan Dogecoin (DOGE) ise son 24 saat içinde %2.79’luk bir düşüş kaydetti.

Kraken SHIB’i Listelemedi

Hafta sonu boyunca ılımlı bir düzeltme yaşadıktan sonra, Shiba Inu yeni haftaya yüksek bir notla başladı. Pazartesi günü SHIB, Kraken borsasının Salı günü listeleme sözü vermesinin ardından 0.000075 dolar seviyesini tekrar ziyaret etti.

Bununla birlikte, ticaret platformu, topluluktan güçlü bir gösteriye rağmen, gelecekte listeyi değerlendirmeye devam edeceğini iddia ederek planda geri adım attı.

Yatırımcılar Kar Almaya Devam Ediyor

Shiba Inu, Ekim ayında muazzam bir ralli gördükten ve bazı sahiplerine hayat değiştiren kazanımlar sağladıktan sonra geri çekilme yaşıyor.

Geçtiğimiz hafta Coinbase, SHIB tokeni için ortalama tutma süresinin sadece 11 gün olduğunu açıkladı, bu da toplulukta henüz güçlü bir HODL zihniyeti olmadığı anlamına geliyor.

Öte yandan en büyük Shiba Inu balinasının Salı günü servetini farklı adreslere aktarması bazı Shiba Inu yatırımcılarında korkuya neden oldu.

Son düzeltmeye rağmen, Shiba Inu geçtiğimiz aya göre hala %250 gibi harika bir yükselişte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar