Reklam

Shiba Inu (SHIB) Benzeri Kripto Paralar Hangi Platformlardan Alınır? Meme Coin Nedir?

Shiba Inu benzeri meme coin'ler yüzleri aşıyor.
19:45
30 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler şaka kripto paralardan biri olan Shiba Inu (SHIB), son dönemde kaydettiği ralli ile ilgi odağı oldu. Meme coin kategorisinde yer alan SHIB, insanların yoğun ilgisini gördü ve inanılmaz bir talebe maruz kaldı. Kaydedilen kazanç rakamları %1000’leri aşınca FOMO etkisi devreye girdi. Bu bağlamda insanlar Shiba Inu benzeri kripto para arayışına girdi.

Shiba Inu Benzeri Kripto Paralar

Shiba Inu benzeri meme coin’ler yüzleri aşıyor. Ancak birçoğu istediği veya planlanan noktaya ulaşamıyor. Bu bağlamda öne çıkan bazı meme coin’ler bulunuyor. Bunlar; Baby Doge Coin (BABYDOGE), Ryoshi Token (RYOSHI), Dogelon Mars (ELON), Kishu Inu (KISHU), Samoyedcoin (SAMO), Hoge Finance (HOGE) olarak sıralanabilir. Tabi meme coin kategorisinde yüzlerce kripto para projesi bulunuyor ancak bunların büyük bir yüzdesi kısa sürede başarısızlıkla yüzleşiyor.

Şaka kripto para birimleri, Binance, Coinbase, Huobi, Gateio, KuCoin, Poloniex, Uniswap, Pancakeswap gibi platformlarda yer alıyor. Ancak hepsi tüm bu borsalarda kendine yer bulamıyor. Belirtilen borsalar ile kripto paralar karma bir yapıda değerlendirilmiştir.

Meme Coin Nedir?

Meme Coin, dilimize şaka kripto para olarak çevrilebilir. İnternet kullanımının artması ile birlikte sosyal medya etkisinin önemi hiç olmadığı kadar artmış durumda. Meme coin’ler de internette şaka üzerine kurulan resim, video, GIF veya her türlü olgudan gelen kripto paralardır. Dogecoin, bu anlamda ilki temsil ederken birçok kopya projenin ilham kaynağı oldu.

Şaka kripto para birimleri, manipülasyona açık ve hype tabanlı kripto paralardır. Meme coin’lerin faydaları ve zararları konusunda birçok isimden farklı görüşler geliyor. Benimsenme oranlarına katkı sağlanırken piyasanın manipülasyondan ibaret olduğuna dair yanlış algılama sonuçları doğrulabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar