X


Shiba Inu Ekibi, Kripto Dolandırıcılığına Karşı Yatırımcıları Uyardı! Bu Yöntemlere Dikkat!

Shiba Inu ekibi, kripto dolandırılığına dair uyarıda önemli açıklamalar gerçekleştirdi.
14:31
22 Kasım 2021

Meme kripto para Shiba Inu‘nun ekibi, altcoin yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılarla ilgi bir uyarı metni yayınladı. Proaktif dolandırıcılık uyarısı, Shiba Inu topluluğundan şüphelenmeyen yatırımcıları kullanılan çeşitli yöntemleri detaylandıran tweet şeklinde geldi.

Shiba Inu Ekibinden Yatırımcılara Uyarı

Shiba Inu ekibi, kripto dolandırılığına dair uyarıda önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Ekip, “tüm sosyal medyada sahte Shiba Telegram grupları paylaşılıyor. Dolandırıcılar resmi hesapları taklit ederek sahte kullanıcılar oluşturur. Genellikle genel gönderilere yanıt verirler.” demeçlerinde bulundu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Shiba Inu, kripto milyoneri olma hayali kuran yatırımcıları kendine çekerken kötü aktörler Twitter ve Telegram gibi sosyal medya platformlarında tedbirsiz yatırımcıları hedefe alan çalışmalarını hızlandırdı. Potansiyel zarara uğratmak adına kullanılan yaygın yöntemler ise; resmi hesapları taklit etmek, shib, shibarmy, leash, shibaswap ve bone gibi hashtag’leri kullanarak tweet atarak ilgi çekmektir.

Bununla birlikte topluluğun airdrop’lar, bonuslar veya hediyeler dahil olmak üzere sahte etkinliklerin düzenlendiği biliniyor. Genel bir kural olarak yatırımcıların cüzdan anahtarlarını, kimlik bilgilere paylaşmaktan veya sahte sosyal medya hesaplarına inanmaktan ve takip etmekten kaçınmaları bekleniyor.

Shiba Inu, 28 Ekim tarihinde 0.000086 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Shiba Inu geliştirme ekibi son zamanlarda %130’luk kazanç sağlayan Doge Killer (LEASH) adlı token geliştirdi. Ana akım benimsenmesine ek olarak büyüyen yatırımcı topluluğu, Shiba Inu’yu Binance US ve Crypto com dahil olmak üzere en popüler borsalarda işlem görmesine yol açtı.

Meme Coin’lerin Yükselişi

Dogecoin kopya projelerinin etrafındaki hype, kısa vadeli yatırımcılar için yüksek kâr getiren uzun bir boğa piyasası dönemine bağlanıyor. Medyaya yansıyan bilgilere göre 2021 yılının başlarında 35 yaşındaki bir süpermarket çalışanı tarafından yapılan 8.000 dolarlık yatırım şimdi bir milyon doların üzerinde bir meblağa denk geliyor.

Dogecoin (DOGE) yan ürünü etrafındaki hype, küçük zamanlı yatırımlar için yüksek kar getiren uzun bir boğa piyasası dönemine bağlanıyor. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, 2021’in başlarında 35 yaşındaki bir süpermarket depo yöneticisi tarafından yapılan 8.000 dolarlık bir yatırım şimdi bir milyon doların üzerinde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar