X


SHIBA INU Coin Nasıl Alınır?

SHIBA INU Coin Nasıl Alınır?
20:00
26 Temmuz 2021

Ethereum blok zincirinde opere edilen bir ERC-20 token’ı olan SHIBA INU Coin, Shiba Inu platformunun yerel kripto para birimidir.

SHIBA INU (SHIB) Nedir?

Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020’de Ryoshi olarak bilinen anonim kişi veya kişilerce oluşturulan merkezsiz bir kripto para birimidir. Ethereum blok zincirinde opere edilen bir ERC-20 token’ıdır. SHIB, kendisini “Dogecoin katili” olarak tanımlar. Shiba Inu’nun herhangi bir akıllı sözleşme aracı yoktur. Herhangi bir varlık veya hak tarafından desteklenmez sadece transfer edilebilir bir token’dır. Shiba Inu, bir köpek türü için Japonca bir terimdir; Dogecoin’in sembolünde tasvir edilen köpektir ve kendisi de aslında Dogecoin fikrine dayanan bir şaka kripto para birimidir.

13 Mayıs 2021’de Vitalik Buterin, 1 milyar doların üzerinde değer sahip olan Shiba Inu Coin’lerini satıp Hindistan Covid Yardım Fonu’na bağışlamıştı. SHIB; Binance, Coinbase Pro, KuCoin, CoinBene, ProbitGlobal, CoinDCX, WazirX, Crypto.com, Huobi ve OKEx borsalarında yer alıyor. Shiba Inu geliştiricileri Shiba Inu ve kardeş token’ı Leash sahiplerine staking veya likidite sağlama yoluyla Bone, Ethereum ve Bitcoin gibi ödüller kazanma fırsatı sağlayan merkezsiz bir borsa olan ShibaSwap’ı kısa bir süre önce piyasaya sürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Shiba Inu, dünyanın her yerinden köpeklerden ilham alan sanatçıları, NFT pazarına davet ederken “sanatsal Shiba hareketini” kitlelere yaymak istiyor. SHIBA, Shiba Inu Kurtarmak Derneği aracılığıyla Shiba Inu ırkı köpekleri kurtarmak adına Amazon Smile ile bir bağış kampanyası yürütüyor.

SHIB Coin Nereden Alınır?

SHIB Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. SHIBa Inu Coin; Binance platformunda SHIB/BTC, SHIB/BNB, SHIB/BUSD, SHIB/EUR, SHIB/RUB, SHIB/USDT, SHIB/BRL ve SHIB/TRY paritelerinde işlem görüyor. SHIB Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 0.00005637 Türk Lirası’ndan alım satım işlemi görüyor.

SHIB satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen sekiz pariteden de Shiba Inu Coin satın alabilirsiniz. SHIB/TRY işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. SHIB/TRY arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından SHIB Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar