X


Shiba Coin (SHIB) Fiyatı ve Yorumları, Dogecoin (DOGE) Analizleri

Yaşanan son düşüş sonrasında Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin de (DOGE) fiyat durumu ve beklenen fiyat hareketleri. 
19:50
23 Haziran 2021

Şaka coin’leri olarak tanınan ve aslında hiçbir amacı olmadan piyasaya sürülen Dogecoin gibi kripto para birimlerinin popülerliği 2021 yılında oldukça arttı. Özellikle Elon Musk ve sosya medya etkisi ile Dogecoin’in fiyatı arttıkça bu kripto para birimlerinin klonları da ortaya çıktı. Shiba Inu da bunlardan biri ve aslında en popüler hale geleni.

Ancak son fiyat düşüşü sırasında, nispeten Elon Musk’ın etkisinin de kaybolması ile şaka coin’leri ciddi geri çekilmeler yaşadı.

Dogecoin Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,22 dolar bandında işlem gören DOGE, dün yaşanan büyük düşüş sırasında 0,16 dolara kadar geriledi. Grafiklere göre Dogecoin yaşanan geri çekilme sırasında piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde en çok kaybı yaşayan coin oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin fiyatında yaşanan bu büyük düşüşün hem genel piyasa düşüşü ile hem de Musk’ın desteğini çekmesi ile ilgili olduğu düşünülüyor. analistlere göre şu anda Dogecoin’in yeniden yükselişe geçebilmesi içinse 0,25 dolarlık direncin kırılması ve yukarı yönlü olarak 0,27 dolar ve ardından 0,30 doların geçilmesi gerekiyor.

Shiba Inu Yeniden Yükselir Mi?

2021 yılında bir Dogecoin klonu olarak piyasaya sürülen SHIB, 10 Mayıs’ta 0,0000388 dolar ile rekor kırdı. Anca SHIB’in de DOGE gibi ciddi bir kayıp yaşadığı görülüyor ve Shiba Inu yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0000068 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre SHIB’in yükselişe geçebilmesi için öncelikle Dogecoin fiyatının kendi yükselişini başlatması gerekiyor. Yine de pek çok uzman isim bir yerde şaka coin furyasının biteceğini ve çok daha büyük kayıpların yaşanabileceği konusunda da yatırımcıları uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar