Reklam

Shark Tank Yıldızı Kevin O’Leary Düşüşte Aldığı 3 Altcoin’i Paylaştı

Shark Tank yıldızı Kevin O'Leary, kripto paralarına eklemek yapmak için düşüşü satın aldığını söylerken, yüksek potansiyelli 3 altcoin'e dikkat çekti.
11:50
5 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, portföyündeki kripto paralara eklemek yapmak için kripto para piyasalarındaki düşüşü değerlendirerek düşüşü satın aldığını paylaştı.

Düşüşü Satın Almak

Stansberry Research’e konuşan Kevin O’Leary, kripto para portföyünün çift haneli değer kaybettiğini ancak bu kaybı düşüşü satın almak için bir fırsat olarak görerek değerlendirdiğini belirterek şunları söyledi:

Bir darbe aldık. Portföyümün yüzde 20’si erdi ve ardından erime oranı yüzde 23’e yükseldi. Sonra portföyün zararı yüzde 16’ya düştü. Gerçekten değişkendi. Ancak kurumsal bir teklif olmadığı için düzenlemeye tabi olmayan bir sektörde bu volatiliteyi göreceğimizi her zaman söyledim. Yani muhtemelen en dibi görmüştük ve zarar yüzde 15’e kadar düştü. Genel olarak portföy değerinin yüzde 40’ını kaybetti ve şimdi bazı projelerde geri dönüş yapıldı. Ve hepsi aynı hızda geri dönmüş değil. Büyük oyuncular, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Hedera (HBAR) gibi büyük piyasa değerine sahip kripto paralar bazı durumlarda değerini ikiye katladı. Yüksek voaltiliteden ve Bitcoin gibi Ethereum gibi yüksek değerli isimlerden yararlandık. Bu piyasalarda uzun süre kalacaksanız neden portföyünüze ekleme yapmıyorsunuz?

Kurumsal Katılım

Ünlü risk sermayedarına göre, şu anda kripto paraların karşı karşıya olduğu gerçek sorun kurumsal katılımın olmaması. O’Leary, bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

Bu varlık sınıfı, insanların düşündüğü gibi hiçbir şeyle ilişkili değil. Henüz enflasyonla ilişkili değil. Ama asıl sorun, gerçek kurumsal alıcının nerede olduğuna dair ölçüttür. Ve şimdi kurumsal alıcı yok, Bitcoin’leri yok. Size egemenlerin ve kurumsalların ona sahip olduğunu söyleyen herkes saçmalıyor demektir.

Mayıs-Haziran döneminde çift haneli büyük kayıplar vererek 17 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, Temmuz ayında yüksek oranda toparlandı ve yeniden 20 bin doların üzerine çıktı. En büyük kripto para yazım sırasında 23 bin 212 dolardan işlem görüyor. En büyük altcoin Ethereum‘un The Merge faktörü ile Bitcoin’deki toparlanmayı desteklediği doğrulanmış bir gerçek. ETH, Haziran ayında 993 dolara kadar gerilese de Temmuz’da hızla toparlandı ve yeniden bin doların üzerine çıktı. Yazım sırasında ise bin 664 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar