Santiment Bu 3 Altcoin İçin Fişeği Çaktı! Ralli Geliyor!

Özet

  • XRP, LTC ve XLM'nin geçen hafta kripto para piyasası genelindeki düşüşe rağmen toparlanma işaretleri gösteriyor.

  • Santiment, söz konusu altcoinler için piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki farkı ölçen metriğinin yükseliş sinyali verdiğini bildirdi.

  • XRP, son olarak SEC'in Ripple ile olan yasal mücadelesinde altcoin'in menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına yönelik yaptığı itirazla gündeme gelmişti.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
12:05
21 Ağustos 2023

Kripto veri analiz platformu Santiment, kripto para piyasası için çalkantılı geçen bir haftanın ardından XRP (XRP), Litecoin (LTC) ve Stellar‘ın (XLM) başı çektiği bazı altcoinler’in potansiyel toparlanma sinyalleri verdiğini bildirdi.

XRP, LTC ve XLM Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Kripto veri analiz platformu Santiment, kısa süre önce resmi X hesabından yaptığı paylaşımda, XRP, LTC ve XLM‘nin geçtiğimiz hafta kripto piyasa genelinde yaşanan düşüşe rağmen umut verici geri dönüş işaretleri verdiklerini bildirdi. Platformun piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki farkı ölçen metrikleri, yatırımcıların önemli kayıplar yaşadığını gösteriyor. Bu, mevcut düşüş trendinin devam edebileceğini, ancak bazı altcoinler için umut ışığı olduğu anlamına geliyor.

Geçtiğimiz yedi gün içinde XRP yüzde 16,2 oranında düştü ancak son 24 saat içinde yüzde 1,9’luk bir büyüme kaydetti. Piyasadaki genelindeki düşüşe rağmen, bu son yükseliş altcoin için bir miktar iyimserliğe işaret ediyor. LTC ve XLM için de benzer bir durum söz konusu. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen iki kripto para da geçtiğimiz hafta sırasıyla yüzde 11,2 ve yüzde 9 oranında düştü. Binance’in hizmet token’i Binance Coin (BNB) de aynı dönemde yüzde 10’un üzerinde düştü.

Kripto para piyasası, fiyatların hızlı değişmesi ve önemli hareketlerin gerçekleşmesiyle ünlüdür. Düzenleyici değişiklikler veya makroekonomik olaylar gibi faktörler sektörü önemli ölçüde etkilemeketedir. Bu noktada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘unun (SEC) sektöre karşı devam eden yasal müdehalesi ön planda ve merkezde yer alıyor.

SEC, son olarak Ripple’ın ikincil piyasalarda yaptığı XRP satışlarının yatırımcıları başkalarının çabalarına dayalı kar beklentisine yönlendirmediği ve sunulan hizmetler için XRP dağıtımlarının menkul kıymet olmadığına hükmeden Temmuz ayındaki mahkeme kararına itiraz etti. İtiraz XRP’nin teklif ve satışlarına odaklanırken, altcoin‘in net bir şekilde menkul kıymet sınıfında yer aldığı savunuluyor.

Kripto Para Piyasası İçin Yoğun Geçecek Bir Hafta Başladı

Öte yandan kripto para piyasası yoğun geçecek bir haftaya başladı. Hafta boyunca spot Bitcoin ETF’si konusunda önemli kararların açıklanması bekleniyor. Danışmanlık şirketi The ETF Store’un başkanı Nate Geraci’nin kişisel X hesabından yaptığı son paylaşımda, Grayscale’in temyize götürdüğü spot Bitcoin ETF’si konusunda mahkemenin 22 Ağustos’ta saat 18.00 civarında kararını açıklayabileceği ve SEC’in BlackRock yaptığı spot Bitcoin ETF’si başvurusu dahil çok sayıda spot Bitcoin ETF’si başvurusuyla ilgili yaklaşan kararları konusunda gelişmeler yaşanabileceğine dikkat çekti.

Özellikle temyiz mahkemesinin vereceği karar, SEC’in bekleyen spot Bitocin ETF’si başvurularından önce gelecek olması haftanın en önemli gelişmesinin mahkemenini vereceği Grayscale kararı olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar