X

Sadece Tek Bir Engel Kaldı: Bu Altcoin Büyük Bir Artışa Hazırlanıyor

Analistlere göre bu altcoin tek bir seviyeyi daha aşarsa kendi rallisini başlatabilir.
15:04
22 Ekim 2020

Bitcoin’in artış performansı ile tüm piyasanın heyecanlandığı son günlerde altcoin’lerin Bitcoin’i (BTC) takip etmemesi ve düşüş performansında olması yatırımcıları endişelendiren bir durum olarak karşımıza çıktı. Ancak son saatlerdeki performanslara bakıldığında altcoin’lerin de kendilerini toparladığını ver artış performansı sergilemeye başladığı görülüyor. Analistlere göre altcoin’ler içinde Chainlink (LINK) eğer bir kilit noktayı kırarsa Bitcoin’i takip ederek çok yüksek fiyatlara ulaşabilir.

Altcoin’lerdeki Satış Baskısı Azalıyor

Bitcoin’in yükselişinin bir sonucu olarak altcoin’lere uygulanan muazzam satış baskısı, boğaların Chainlink gibi altcoin’leri desteklemeye başlaması ile azalıyor. Analistlere göre LINK, son satış baskısı ile kaybettiği değerin tamamını geri kazanıyor ve boğalar önemli bir direnç noktası olduğu kanıtlanan 11 doların üzerini görmek için büyük çaba harcıyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Teddy”nin yaptığı açıklamalara göre, LINK parabolik bir eğriye doğru gidiyor ve eğer sadece tek bir önemli kilit seviye aşılırsa LINK büyük bir ralli başlatabilir.

Analistin açıklamalarına göre Ağustos ayının başından beri, Chainlink‘in fiyatı büyük bir flama oluşturuyor ve bu oluşumun zirvesine ulaşmak üzere. Ayrıca analist, yaşanan son güçlenme ile aşağı yönlü bir düşüş trendi olasılığının da sürekli azaldığını dile getiriyor.

Chainlink Fiyatı

Chainlink geçtiğimiz haftalarda sergilediği sert düşüşten hızlı bir şekilde kurtulmayı ve başını bir kez daha yukarı çevirmeyi başardı. Ayrıca Bitcoin’in de artışa geçmesi ve altcoin’lerin son saatlerde BTC’ye ayak uydurması ile fiyat tabanı daha da güçleniyor gibi görünüyor.

Analistlere göre piyasanın tamamında bir düşüş başlamadığı sürece LINK fiyatı yukarı yönlü ivmesini devam ettirme potansiyeline sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar