Reklam

Saatler İçerisinde Yüzde 100’e Yakın Değer Artışı: Bu Altcoin, Piyasadaki Yükselişe Meydan Okuyor!

Dün akşam saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile piyasadaki yükselişe meydan okuyan altcoin, son 24 saatte %100'e yakın bir değer artışı kaydetti.
09:58
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün akşam saatlerinden bu yana güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan Decred (DCR), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %100’e yakın bir değer artışı kaydederek 27,5 dolar seviyelerinden 53,4 dolar seviyelerine yükseldi ve kripto para piyasasında hafta sonundaki yükselişe öncülük etti.

Saatler İçerisinde Ortalama %100’lük Değer Artışı

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 64. en büyük kripto para birimi olan DCR, dün akşam saatlerinden bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı. Decred (DCR), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %100’lük bir değer artışı kaydederek 27,5 dolar seviyelerinden 53,4 dolar seviyelerine yükseldi. Kaydettiği bu yükseliş ile DCR, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden birinci kripto varlık oldu.

DCR’deki yükselişin perde arkası henüz tam olarak bilinmese de Decred ekibinin Twitter hesabından yaptığı güncelleme duyurusunun yükselişe önemli ölçüde etki etmiş olabileceği düşünülüyor.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta sonuna yükseliş ile başladı. Ethereum (ETH), günün erken saatlerinde 1.740 dolar seviyelerini aştı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte %1,1’lik artış ile 1,14 trilyon dolara ulaştı. Son günlerde 22.500 dolar ile 23.500 dolar seviyeleri arasında konsolide olan Bitcoin (BTC) ise kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.170 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 140 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Öte yandan Decred (DCR), Holo (HOT), Filecoin (FIL), NEAR Protocol (NEAR) ve Theta Network (THETA) ise CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar