X


Rusya’nın Dev Bankacılık Kurumu, Kullanıcılarına Kripto Hizmeti Sunmayı Hedefliyor

Tinkoff, kullanıcılarına kripto hizmeti sunmak ile ilgileniyor.
21:30
3 Haziran 2021

Rusya’nın önde gelen bir çevrimiçi bankacılık kurumu olan Tinkoff, kullanıcılarına kripto para birimlerine yatırım yapma fırsatı sunmakla ilgileniyor. Ancak ülkedeki belirsiz düzenleyici politikaların şu an için bu adıma engel olduğu söylenebilir

Tinkoff ülkedeki en büyük çevrimiçi banka olarak bilinirken CEO Oliver Hughes, birçok kullanıcılarının kripto tabanlı hizmetler talebinde bulunduğunu aktardı.

Mevzuat Belirsizliği

Oliver Hughes, Rusya’daki mevcut düzenleyici ortamın kripto para piyasası ile ilgili belirsiz tutumunu eleştirdi.Rus hükümeti ilk olarak 2020’de Bitcoin’i ve diğer kripto paraları, para birimi olarak onayladı ve tanıdı ancak Rusya Merkez Bankası kripto ödemelerini yasakladı. Görünüşe göre ödemeler için kullanılmasına izin verilen tek para birimi Rus Rublesi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CNBC’ye konuşan başarılı CEO, bu olumsuz koşularda Tinkoff’un Merkez Bankası ile problem yaşamadan Rus yatırımcılara kripto hizmeti sunmak için yol aradığını belirtti. Kara para aklama gibi kripto dünyasını lekeleme çalışmaları hakkında konuşan Hughes, pozitiflerin negatiflerden daha baskın olduğunu ve ciddi yatırımcıların kripto yatırımı fikrini çoktan benimsediğini aktardı.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi Çalışmaları Son Hız Devam Ediyor

Pek çok hükümet, kripto paraları kontrolü altındaki fiat para birimlerine karşı bir tehdit olarak gördüğü için krito para çok dikkatli ve şüpheci yaklaşım sergiliyor. Kriptoların merkezsiz doğası göz önüne alındığında, kripto para piyasasına daha fazla insanın dahil olması hükümetlerin kitleleri kontrol mekanizmasını zayıflatıyor.

Çin, ABD ve Rus hükümetleri merkezi ve kontrolleri altında olacak bir dijital para birimi(CBDC) basma çalışmalarının nedeni kontrol mekanizmasını güçlü tutmak olarak görülüyor. Kısa süre önce Rusya Merkez Bankası Başkanı’nın dijital para birimi fikrini benimsediği aktarıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar