reklamı kapat
  • BTC  :  41.280,74 ₺
  • ETH  :  3.274,82 ₺
  • BCH  :  5.058,38 ₺
  • XRP  :  3,93 ₺
  • BTC 41.280,74 ₺
  • ETH 3.274,82 ₺
  • BCH 5.058,38 ₺

Ronnie Moas: 3 Yıl İçerisinde Bitcoin 20k USD Olabilir

30 Ağustos 2017
  • Onur AtamOnur Atam

Bitcoin fiyat tahminlerinin inanılmaz derecede çoğaldığını piyasayı yakından takip eden okuyucularımız çok net şekilde görebiliyor. Bizler de artık Bitcoin fiyatının nereye gideceği konusunda tahmin üretmekten vazgeçtik ve sadece izliyoruz. Çünkü eskiden bu fiyat tahminlerini sadece kripto para eko sistemi içerisindeki analizciler yaparken, artık finans dünyasının ağır topları da fiyat beklentilerini açık seçik paylaşmaya başladı. Bu durumunun bir “çığ etkisi” yaratarak akıl almaz boyutlara geldiğini belirtmekte bir sakınca görmüyorum.

Bitcoin’in 50 USD ye düşeceğini söyleyenler de var 1 Milyon USD ye çıkacağını “tahmin edenler” de… Bu noktada kripto paralar çoğu ülkede “yasal tanıma uyan” finansal bir emtia olarak kabul edilmediği için spekülatif “tahminlere” kolayca konu edilebiliyor. Sonuç olarak bunun normal piyasalarda olduğu gibi herhangi bir yaptırımı yok.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Standpoint Research sahibi RONNIE MOAS, Kripto para dünyasında ulaşılan 150 Milyar Dolarlık market büyüklüğünü artık bir balon olarak görmenin mümkün olmadığını ve bu büyümenin büyük bir ivme kazanarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde 2 Trilyon Dolar seviyelerine ulaşabileceğinin altını çizdi. Moas’a göre önümüzdeki üç-dört sene içerisinde Bitcoin fiyatının artık 15k –  20k USD seviyelerinde seyredecek.

Bana kalırsa, hali hazırda var olan ve henüz ortaya çıkmamış bir çok Kripto Paranın da bu yükseliş trendinden etkilenmemesi mümkün değil.

Moas, yatırımcıların önümüzdeki 10 sene boyunca Kripto paralara yaptığı yatırımları devam ettireceğini ve ellerinde tutmak isteyeceklerini belirtti.

Tüm bu tahminler ve beklentiler bir yana dursun, Bitcoin fiyatı 50 USD olsa da 1m USD olsa da finansal teknolojilerde blockchain temelli büyük değişimlerin yaşanmaya başladığını görmemek için kör olmak gerekiyor. 2014 yılından bu yana her fırsatta söylediğimi tekrarlamak istiyorum.

“Fiyatı isterse 1 USD olsun, Bitcoin ve altında yatan teknoloji çok değerlidir.”

ETİKETLER
loading...