X


Ripple’ın (XRP) En Büyük Ortağından Kritik Açıklama

MoneyGram, Ripple davasını yakından takip edecek.
12:17
23 Aralık 2020

Ripple’ın (XRP) en büyük ortağı olarak bilinen MoneyGram, SEC’nin verdiği dava kararından sonra sessizliğini bozdu. Ripple ile MoneyGram arasındaki ortaklığın milyonlarca dolarlık XRP’ye mal olduğu biliniyor ve Ripple daha önce MoneyGram hisse alımı bile yapmıştı. MoneyGram ortaklığına oldukça önem veren Ripple’ın buradan bir darbe alması ise işlerini ciddi anlamda sekteye uğratabilir.

MoneyGram’den Ripple Açıklaması

Dünyanın popüler para gönderme uygulamalarından ve şirketlerinden olan MoneyGram ise Salı günü duyurulan habere sessiz kalmadı. MoneyGram tarafından yapılan açıklamada SEC ve Ripple davasında henüz olumsuz bir etki görülmediği ve gelişmelerin yakından takip edileceği belirtildi.

MoneyGram resmi açıklamasında şirketin gelişmeleri yakından takip edeceği ve gelişmelere göre hareket edeceği belirtiliyor. MoneyGram’in Ripple ile yaptığı ortaklık kapsamında döviz transfer işlemlerini yine Ripple altyapısı ile bir süre daha yapmaya devam edeceği ifade edildi. MoneyGram’in zaten transferlerinde XRP kullanmadığı biliniyor ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi MoneyGram için risk teşkil etmeyebilir. Ancak Ripple’ın MoneyGram gibi bir ortağı kaybetmesi basındaki görünümünü daha da zedeleyecektir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple, Yüklü XRP Ödemesi Yaptı

Ripple, MoneyGram’ın %4 oranında hissesine sahip ve bu yılın üçüncü çeyreğinde şirkete 9,3 milyon dolarlık ödeme yaptı. Ripple’ın XRP tabanlı sınır ötesi ödeme ağının kullanılmasını kolaylaştırmak için likidite sağlamaya yönelik yapılan bu ödeme zamanında çok tepki çekmişti.

xrp

XRP kullanımı olmamasına rağmen ödemenin XRP ile yapılması, SEC’nin dikkatini ve tepkisini çekebilir. Ripple’ın MoneyGram’e sadece ODL hizmetini kullanması için toplamda 52 milyon dolarlık XRP ödemesi yaptığı biliniyor.

ODL Kullanımı İçin Milyonlarca Dolar Ödendi

Daha önce xRapid olarak bilinen ODL, bazı kripto para borsaları tarafından kullanılmakta. XRP ile ilgili yeni ortaya çıkan menkul kıymet tehlikesi ise hem MoneyGram hem de borsaların bunu kullanmasının önüne geçebilir. Western Union sonrasında dünyanın en büyük ikinci para transfer hizmeti sağlayıcısı olan MoneyGram’in ortaklığı bitirmesi ile XRP’yi daha aşağıya çekebilir.

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,36 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %30’dan fazla düşüş yaşayarak son yılların en sert darbesini aldı. XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi ise bu darbeyi ağırlaştırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar