X


Ripple’ın Ortaklıkları Resmileşti, xRapid’in Büyük Günü Yaklaşıyor

Ripple'ın ödemeler için geliştirdiği ürünü xRapid'e her geçen gün yeni bir şirketi katıyor.
10:00
25 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple’ın XRP tabanlı ödeme servisi xRapid’e yeni müşteriler katılmaya devam ediyor.

Ripple xRapid’i finansal kurumlar arasında anlaşmaların sağlanması için geliştiriyor. Aynı zamanda XRP token’larının kullanılacağı ağda hız ve likidite Ripple tarafından sağlanacak. Ripple’ın xRapid ürününü geliştirirken sınırlar ötesi para gönderim işlemlerini hedef aldığı ve bu alanda geniş bir ağ kurabilmek adına birçok ortaklığa imza attığı biliniyor.

Ripple kurucularından Chris Larsen geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta Ripple’ın geliştirdiği ürünler hakkında konuştu. Blockchain’in en iyi uygulamasının ödemeleri sağlayabilmesi olduğunu söyleyen Larsen, bunun yanı sıra düşük maliyetli ve önceden anlaşmalı bir düzen tutturulursa sistemin pürüzsüz çalışabileceğini ifade etti.

Kripto para borsaları Bittrex, Bitso ve Coins.ph xRapid kullanmak üzere en son imza atanlar arasında. Ek olarak Londra merkezli borsa hizmetleri sağlayıcısı Mercury FX de xRapid ağına katıldı. Geçtiğimiz günlerde xRapid’in pilot uygulamasına katılan ve xRapid’i deneme şansı bulan Mercury FX yetkilileri xRapid hakkında “inanılmaz hızlı” yorumunu yaptı. SBI’ın yeni kripto para borsası SBI Virtual Currencies de xRapid ağına katılmayı planlayan şirketlerden bir tanesi.

Ayrıca ABD, Meksika ve Hong Kong’da hizmet veren, bankasız uluslararası ödeme hizmeti sağlayan Cuallix xRapid’e katılmaya hazırlanıyor. Hepsi bu değil ancak son olarak Kanadalı sınır ötesi ödeme şirketi Zip Remit uzun süredir XRP destekçisi ve xRapid sistemi içerisinde yer alacak.

Yukarıda bahsi geçen 7 şirketin yanı sıra xRapid’i resmen deneyen şirketler arasında IDT corporation, MoneyGram ve Cambridge Global Payments bulunuyor.

Diğer yandan xRapid denemesi yapan Western Union xRapid’in kendilerine zaman ya da para kazandırmadığını duyurdu. Bunun üzerine Ripple daha küçük finansal kurumların ve startup’ların başlangıçta teknolojinin faydalarını görmelerinin daha kolay olduğunu açıkladı.

Ripple’ın Orta Doğu’daki ve Asya ülkelerinde düzenlemeleri için ilişkileri yürüten sorumlusu Sagar Sarbhai bir röportajında xRapid’in yaklaşık bir ay sonra başlatılacağını ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından kısa bir süre sonra XRP fiyatı yükselişe geçmişti.

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER