reklamı kapat

Ripple’ın 200 Milyon XRP’lik Transferi Şüphe Uyandırdı!

Ripple 200 milyon adet XRP'yi transfer etti!
16:59
9 Haziran 2019

Kripto para piyasası Nisan ve Mayıs ayında yaşanan yükseliş sonrası Haziran ayı başlangıcından itibaren nispeten durgun ve düşüşe meyilli bir görüntü çizdi ve hala da çizmeye devam ediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 9.000 doları gördükten sonra sert bir düşüş ile anlık olarak 7.772 dolarlık birim fiyata kadar geriledi. Bütün kripto para birimlerinin sert bir düşüş yaşadığı bu dönemde, XRP diğerlerine kıyasla daha stabil bir görüntü çizdi ve kullanıcılar bunun arkasında şüpheli bir eylemin olduğunu düşünmekte.

Büyük çaplı kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert’ın aktardığı bir bilgiye göre, Ripple kendi depolama cüzdanından direkt olarak kullanıma hazır Ripple cüzdanına 200 milyon adet ( o anki piyasa değerine göre yaklaşık 82 milyon dolar) XRP aktardı.


XRP’nin İşlemleri Şüphe Uyandırdı

Bunun yanı sıra söz konusu büyük çaplı işlem öncesi Ripple cüzdanından önce bilinmeyen bir cüzdana, daha sonra XRP II cüzdanına 20’şer milyon adet XRP aktarıldı ve son 24 saat içerisinde aktarılan XRP miktarı 240 milyon adeti aştı.

Kullanıcılar özellikle 200 milyon adet XRP içeren işlemin Money Gram veya buna benzer bir kurum için yapıldığını ve bu kadar çok XRP’nin ya fiyatı sabit tutmak için, ya da büyük bir ortaklık için aktarılmış olabileceğini iddia etmekte.

Ripple bundan 1 hafta önce de 1 milyar adet XRP’nin kilidini açmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun