reklamı kapat

Ripple’a Müjdeli Haber Geldi: XRP Yatırımcılarının İstediği Olacak mı?

XRP, bu yeni ortaklıkla yükselişe geçecek mi?
09:15
18 Ekim 2020

Blockchain tabanlı ödeme şirketi Ripple, devamlı olarak kendi ağına yeni şirketler katmakta ve yeni ortaklıklar ile gücünü arttırmakta. Ripple’ın kurumsal yatırımcılara ve finans kurumlarına yönelik RippleNet ağına katılanların sayısı 300’ün üzerine çıkmış durumdayken şimdi de kendi kulvarının en büyüklerinden birisi ağa katıldı.

OCB, Ripple’a Katıldı

Vietnam’ın en büyük bankalarından birisi olan ve 4,6 milyar dolarlık varlık yöneten Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB) stratejik ortak olarak RippleNet’e katıldı. LinkedIn üzerinde yayınlanan gönderide bunun 10 aylık bir süreç olduğu belirtildi ve sonunda Ripple ortaklığının tamamlandığı açıklandı.

Proje yöneticisi Phong Nguyen, teknolojinin sınır ötesi ödemeler konusunda masraflardan ciddi anlamda azalma yapabileceğini düşündüklerini belirtti. Buna ek olarak havale işlemlerinin şeffaf olması ve hızlı bir şekilde iletilmesi de avantajlar arasında yer alıyor.

Ripple’ın XRP tabanlı ödeme ürünleri her geçen gün daha fazla finans firmasını çekmekte ve büyümekte. XRP’nin ticari hacmi de buna bağlı olarak devamlı artıyor. XRP yatırımcılarının temelde istedikleri şey ise yeni firmaların ODL kullanımını arttırması ve direkt olarak XRP kullanması.

XRP yatırımcıları geçtiğimiz hafta düzenlenen Swell konferansından istedikleri şeyi elde edemediler ve fiyat neredeyse hiç etkilenmedi. Şimdi Vietnam’ın en büyük bankasının Ripple ağına katılması ise XRP fiyatına yukarı yönlü bir hareket verebilir ve yatırımcıları sevindirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.